Lecz się u specjalisty ortodoncji

Zapraszam na konsultacje ortodontyczne dla dzieci i dorosłych w gabinecie Dentifem. Umów wizytę przez portal Znany Lekarz i rozpocznij leczenie niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi. Dla Pacjentów mieszkających w innej miejscowości/kraju istnieje możliwość zdalnego leczenia ortodontycznego!

Prostsze niż myślisz

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nazywam się Karolina Rokita

Jestem specjalistą ortodoncji. Pragnę dzielić się z Państwem doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Ortodoncja to moja pasja

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nowoczesna, cyfrowa ortodoncja

Moją pasją jest wprowadzanie do codziennej pracy nowoczesnych, cyfrowych technologii. Jednym z głównych obszarów moich zainteresowań jest leczenie z wykorzystaniem niewidocznych nakładek (alignerów), które są wygodne, dają przewidywalne wyniki leczenia i dobrze wyglądają. Aby wyniki były przewidywalne, wymaga to od lekarza wielu szkoleń, webinarów, poświęconego czasu, wyobraźni przestrzennej, wyczucia estetyki oraz ogólnego doświadczenia w leczeniu ortodontycznym. Dowiedz się więcej o moich motywacjach.

Nowoczesne, bezbolesne leczenie na wyciągnięcie ręki!

NAKŁADKI ORTODONTYCZNE

Konsultacje ortodontyczne dla dzieci i dorosłych.

Umów się na konsultację w gabinecie Dentifem i rozpocznij ortodontyczną przygodę!

 

Karolina Rokita – ZnanyLekarz.pl

Moją pasją jest leczenie z wykorzystaniem niewidocznych nakładek – inaczej nazywanych alignerami. Leczenie alignerami jest nowoczesne, bezbolesne, często trwa krócej niż leczenie klasycznym aparatem ortodontycznym. Dodatkowo, alignery umożliwiają utrzymanie bardzo dobrej higieny jamy ustnej (czego niestety nie można powiedzieć o stałych aparatach ortodontycznych).

W mojej praktyce nie pobieram wycisków: skanuję moich pacjentów za pomocą skanera, a cyfrowe modele są od razu widoczne na komputerze. Nie musisz się więc obawiać, że wizyta będzie nieprzyjemna. Dodatkowo, aby zaplanować leczenie nakładkami ortodontycznymi, potrzebuję: zdjęć fotograficznych wewnątrz- i zewnątrzustnych, zdjęcia pantomograficznego (w Dentifem wykonujemy je na miejscu), zdjęcia bocznego głowy (cefalometrycznego) oraz w niektórych przypadkach – badania CBCT konkretnego obszaru czaszki.

NAKŁADKI ORTODONTYCZNE

Leczenie alignerami fantastycznie sprawdza się zarówno w leczeniu dzieci jak i dorosłych. Podczas leczenia często stosuję DentalMonitoring. Jest to system zdalnego monitorowania leczenia, który pozwala mi na zdalne kontrolowanie postępów leczenia u pacjenta oraz ocenę higieny jamy ustnej podczas leczenia ortodontycznego. Dzięki temu systemowi jestem w stanie leczyć pacjentów, którzy mieszkają w innym kraju lub mieście i nie mają czasu na częste wizyty w moim gabinecie. Nie musisz się obawiać, że korzystanie z DentalMonitoring jest trudne! Aplikacja jest w języku polskim, a radzą sobie z nią zarówno dzieciaki jak i dorośli. Więcej na temat DentalMonitoring znajduje się na stronie Dentifem: https://dentifem.pl/2022/10/17/dentalmonitoring/

Ortodonta Ortodontka specjalista ortodoncji Kielce Karolina Rokita dentifem złota nakładki ortodontyczne nakladki leczenie ortodontyczne konsultacja ortodontyczna

Leczenie klasycznymi, metalowymi stałymi aparatami wymaga częstych wizyt w gabinecie ortodontycznym. Co więcej, zamki w klasycznych aparatach są podatne na uszkodzenia, co wydłuża czas leczenia i generuje dodatkowe koszty.

Jakie są zalety leczenia dzieci nakładkami w porównaniu do leczenia klasycznymi ruchomymi aparatami ortodontycznymi?

Klasyczne ruchome aparaty nie zmieniły swej konstrukcji od wielu lat. Służą one do rozwiązywania części problemów zgryzowych u dziecka. Co ważne, takie aparaty NIE SĄ precyzyjne. Nie można oczekiwać, że w wyniku ich stosowania ustawienie zębów dziecka będzie idealne.

WADY klasycznych ruchomych aparatów ortodontycznych:

 1. Delikatna konstrukcja: aparaty te łatwo ulegają zniszczeniom podczas stosowania. Płyta aparatu jest podatna na pęknięcia, metalowe klamry są podatne na złamania.
 2. Mało precyzyjne działanie: aparaty te nie kontrolują położenia zębów w sposób precyzyjny.
 3. Zajmują dużo miejsca w jamie ustnej: mogą wzmagać odruch wymiotny.
 4. Ze względu na fakt, że są mało precyzyjne, po ich stosowaniu konieczne jest dalsze ustawianie zębów z wykorzystaniem aparatów stałych lub nakładek ortodontycznych.

Wszystkie te wady są nieaktualne w przypadku NIEWIDOCZNYCH NAKŁADEK ortodontycznych. Zajmują one mało miejsca w jamie ustnej, są gładkie, idealnie przylegają do zębów. Jedna nakładka stosowana jest przez około tydzień, zostaje zatem wymieniona na nową nim ulegnie uszkodzeniu. Dzieci chętnie noszą niewidoczne nakładki, ponieważ nie przeszkadzają one w jedzeniu. Nakładki można w każdej chwili zdjąć i dokładnie umyć zęby.

 

Ortodonta Ortodontka specjalista ortodoncji Kielce Karolina Rokita dentifem złota nakładki ortodontyczne nakladki leczenie ortodontyczne konsultacja ortodontyczna

Ortodonta Ortodontka specjalista ortodoncji Kielce Karolina Rokita dentifem złota nakładki ortodontyczne nakladki leczenie ortodontyczne konsultacja ortodontyczna

Rodzice pacjentów są zdecydowanie bardziej zadowoleni z leczenia nakładkowego, między innymi ze względu na:

 1. Szybko widoczne efekty leczenia.
 2. Małą awaryjność aparatów nakładkowych.
 3. Wszechstronność tych aparatów: jestem w stanie jednocześnie rozwiązać duży problem ortodontyczny oraz estetyczny, co jest szczególnie istotne dla rodziców pacjentów. 

W jaki sposób rozpocząć leczenie nakładkami u dziecka?

Po pierwszej konsultacji ortodontycznej, jeśli nie jest potrzebne leczenie u innych specjalistów (chirurg, dentysta, laryngolog) u dziecka wykonywane są skany jamy ustnej. Skaner jest fantastycznym urządzeniem, które wyeliminowało potrzebę wykonywania nielubianych przez pacjentów wycisków. Poza skanami, wykonujemy fotografie uzębienia i uśmiechu dziecka oraz zdjęcie rentgenowskie. 

Następnie planuję leczenie ortodontyczne i po przygotowaniu planu, wysyłam go do pracowni technicznej w celu zamówienia nakładek. Kiedy nakładki pojawiają się w gabinecie, u pacjenta naklejane są specjalne attachmenty, oraz pacjent uczy się jak zakładać i zdejmować nakładki.

 

Ortodonta Ortodontka specjalista ortodoncji Kielce Karolina Rokita dentifem złota nakładki ortodontyczne nakladki leczenie ortodontyczne konsultacja ortodontyczna

Jak rozpocząć leczenie ortodontyczne u dorosłego?

O tym jak przygotować się na konsultację ortodontyczną, by była ona jak najbardziej efektywna przeczytacie Państwo tutaj: https://doktoraparatka.pl/wskazowki-dotyczace-pierwszorazowej-konsultacji-ortodontycznej/

Na konsultacji w gabinecie jestem w stanie ocenić jaka wada występuje u Pacjenta, czy wymaga wielospecjalistycznego leczenia oraz czy nakładki są najlepszą opcją. Obecnie bardzo wiele wad można leczyć niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi, ale zależy to od:

 1. Wady zgryzu Pacjenta

 2. Wiedzy lekarza

 3.  Wysokiej jakości nakładek

 4.  Współpracy Pacjenta podczas leczenia ortodontycznego.

Jeśli chcielibyście Państwo dowiedzieć się więcej, serdecznie, zapraszam na moje konto na instagramie: https://www.instagram.com/doktor_aparatka/

Efekty leczenia nakładkami ortodontycznymi są szybko widoczne i dają ogromną satysfakcję. Serdecznie zapraszam do przeczytania postu na temat problemów zgryzowych mojej 9-letniej Pacjentki, która przed rozpoczęciem leczenia w Dentifem nie chciała się uśmiechać. Poniżej możecie Państwo zobaczyć efekty, cały post znajduje się tutaj.

Ortodonta Ortodontka specjalista ortodoncji Kielce Karolina Rokita dentifem złota nakładki ortodontyczne nakladki leczenie ortodontyczne konsultacja ortodontyczna

 

Poniżej kolejny z leczonych przeze mnie Pacjentów, któremu bardzo zależało na szybkim i dobrym efekcie i na leczeniu niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi.

Ortodonta Ortodontka specjalista ortodoncji Kielce Karolina Rokita dentifem złota nakładki ortodontyczne nakladki leczenie ortodontyczne konsultacja ortodontyczna Ortodonta Ortodontka specjalista ortodoncji Kielce Karolina Rokita dentifem złota nakładki ortodontyczne nakladki leczenie ortodontyczne konsultacja ortodontyczna

Pacjent został wyleczony w 18 tygodni, co byłoby niewykonalne z wykorzystaniem klasycznych stałych, metalowych aparatów ortodontycznych.

Nakładki ortodontyczne są fantastycznym narzędziem, ale leczenie musi być prowadzone przez doświadczonego lekarza. Źle zaplanowane i prowadzone leczenie ortodontyczne, przez niedoświadczonego lekarza lub w ogóle bez lekarza, może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Zapraszam na konsultacje i leczenie niewidocznymi nakładkami w Kielcach w gabinecie Dentifem.

Nie konsultuję przypadków w trakcie leczenia przez innego ortodontę.

Dlaczego nie przeprowadzam zdalnych pierwszorazowych konsultacji ortodontycznych?

Nie przeprowadzam tego typu konsultacji ortodontycznych, ponieważ lecząc Pacjentów ortodontycznie biorę pod uwagę nie tylko samo ustawienie zębów Pacjenta w zgryzie. 

Analizie podlegają też:
 • Rysy twarzy Pacjenta.
 • Napięcie mięśni.
 • Sposób połykania.
 • Sposób oddychania.
 • Towarzyszące schorzenia.
 • Objawy ze strony stawów skroniowo-żuchwowych.
To tylko kilka kwestii, których nie jestem w stanie zbadać na odległość. Jest ich znacznie więcej! Staram się, by prowadzone przeze mnie leczenie było jak najbardziej przewidywalne, a jego efekty stabilne, stąd konieczność przeprowadzania wizyt pierwszorazowych w gabinecie.

Leczę jednak dużą grupę pacjentów, która nie mieszka w moim mieście, ponieważ na codzień pracuję z wykorzystaniem DentalMonitoring. DentalMonitoring to system zdalnego monitorowania leczenia. Dzięki temu, kiedy rozpoczynam leczenie u Pacjenta, jestem w stanie kontrolować ruchy jego zębów bez wizyt w gabinecie. Opiera się to oczywiście na precyzyjnie przygotowanym planie leczenia. Plan leczenia zawiera wszystkie te szczegóły, które wymieniłam powyżej oraz na leczeniu niewidocznymi nakładkami (alignerami).

Które wizyty muszą odbyć się w gabinecie?

 • Pierwsza konsultacja.
 • Skanowanie zębów (jeśli nie odbyło się na pierwszej konsultacji).
 • Oddanie nakładek ortodontycznych.
 • Wizyty pośrednie, z góry zaplanowane.
 • Demontaż attachmentów i naklejenie retencji.

O tym jak przygotować się na pierwszą konsultację nie mieszkając w moim mieście (tak by była ona jak najbardziej efektywna) przeczytacie tutaj:https://doktoraparatka.pl/wskazowki-dotyczace-pierwszorazowej-konsultacji-ortodontycznej/

Przygotowałam też krótki artykuł na temat zdalnego monitorowania leczenia:https://dentifem.pl/2022/10/17/dentalmonitoring/

Przypadek wyleczony z wykorzystaniem nakładek ortodontycznych:
Ortodonta Ortodontka specjalista ortodoncji Kielce Karolina Rokita dentifem złota nakładki ortodontyczne nakladki leczenie ortodontyczne konsultacja ortodontyczna

Więcej na temat tego przypadku można przeczytać tutaj: https://doktoraparatka.pl/przypadek-wyleczony-w-dentifem-z-wykorzystaniem-niewidocznych-nakladek/

Jeśli interesuje Cię ortodoncja oraz chcesz zobaczyć więcej przypadków, które leczę w Dentifem koniecznie zajrzyj na moje konto na INSTAGRAMIE, doktor_aparatka .

Przykładowe tematy, które poruszam na moim profilu:

Ortodonta Ortodontka specjalista ortodoncji Kielce Karolina Rokita dentifem złota nakładki ortodontyczne nakladki leczenie ortodontyczne konsultacja ortodontyczna Karolina Rokita doktor aparatka Kielce dentifem Dentifem ortodonta Karolina Rokita Wybielanie zębów Kielce dentifem Ortodonta Ortodontka specjalista ortodoncji Kielce Karolina Rokita dentifem złota nakładki ortodontyczne nakladki leczenie ortodontyczne konsultacja ortodontyczna

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
535 888 886
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

  Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC