Lecz się u specjalisty ortodoncji

Zapraszam na konsultacje ortodontyczne dla dzieci i dorosłych w gabinecie Dentifem. Umów wizytę przez portal Znany Lekarz i rozpocznij leczenie niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi. Dla Pacjentów mieszkających w innej miejscowości/kraju istnieje możliwość zdalnego leczenia ortodontycznego!

Prostsze niż myślisz

Nazywam się Karolina Rokita

Jestem specjalistą ortodoncji. Pragnę dzielić się z Państwem doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Ortodoncja to moja pasja

Nowoczesna, cyfrowa ortodoncja

Moją pasją jest wprowadzanie do codziennej pracy nowoczesnych, cyfrowych technologii. Jednym z głównych obszarów moich zainteresowań jest leczenie z wykorzystaniem niewidocznych nakładek (alignerów), które są wygodne, dają przewidywalne wyniki leczenia i dobrze wyglądają. Aby wyniki były przewidywalne, wymaga to od lekarza wielu szkoleń, webinarów, poświęconego czasu, wyobraźni przestrzennej, wyczucia estetyki oraz ogólnego doświadczenia w leczeniu ortodontycznym. Dowiedz się więcej o moich motywacjach.

Nowoczesne, bezbolesne leczenie na wyciągnięcie ręki!

Komentarze: 0

Przypadek wyleczony w Dentifem z wykorzystaniem niewidocznych nakładek 

07 listopada 2022

Przypadek wyleczony w Dentifem z wykorzystaniem niewidocznych nakładek.

Posiadaczka tych pięknych zębów zgłosiła się do mojego gabinetu z powodu nachodzących na siebie zębów (stłoczenia zębów), które zaburzały estetykę uśmiechu. Po konsultacji podjęłyśmy decyzję o rozpoczęciu leczenia ortodontycznego  nakładkowego.

Pierwsze kilka dni w nakładkach ortodontycznych wymagało adaptacji. Później Pacjentka nie zgłaszała dolegliwości bólowych czy innych problemów związanych z użytkowaniem nakładek. 

Problem stłoczenia zębów udało się rozwiązać 🙂

Nakładki ortodontyczne pozwalają leczyć różne rodzaje wad zgryzu, ale leczenie musi być zaplanowane i kontrolowane przez lekarza. Nawet pozornie proste ruchy wymagają zastosowania odpowiednich protokołów, tak, by leczenie było efektywne i by nie zaszkodziło zdrowiu Pacjenta .

Dlaczego nie zdecydowałam się leczyć Pacjentki z wykorzystaniem stałego aparatu ortodontycznego (zamków)?

Przede wszystkich, leczenie stałym aparatem ortodontycznym długo trwa, około 1,5-2,5 roku. Przy niewielkich wadach zgryzu, nie wyobrażam sobie tak długiego leczenia, jeśli ten sam problem można rozwiązać w kilka miesięcy przy dobrze zaplanowanym leczeniu nakładkowym. Nakładki ortodontyczne można zdjąć i łatwo umyć  zęby. Podczas użytkowania aparatu ortodontycznego naklejone na stałe, trzeba bardzo się postarać by zadbać o odpowiednią higienę jamy ustnej. Nieczęsto się zdarza, by po demontażu aparatu ortodontycznego u pacjenta nie było ani jednego nowego ubytku czy odwapnienia.

 

Serdecznie zapraszam na konsultacje ortodontyczne. Leczę ortodontycznie zarówno dzieci i dorosłych. Prowadzę leczenia z wykorzystaniem niewidocznych nakładek oraz aparatów stałych.

Strona internetowa gabinetu Dentifem w Kielcach: https://dentifem.pl/

O leczeniu niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi: https://doktoraparatka.pl/nakladki-ortodontyczne/

 

Wszystkie treści i zdjęcia są objęte prawami autorskimi.

 

Komentarze

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
535 888 886
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

    Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC