Lecz się u specjalisty ortodoncji

Zapraszam na konsultacje ortodontyczne dla dzieci i dorosłych w gabinecie Dentifem. Umów wizytę przez portal Znany Lekarz i rozpocznij leczenie niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi. Dla Pacjentów mieszkających w innej miejscowości/kraju istnieje możliwość zdalnego leczenia ortodontycznego!

Prostsze niż myślisz

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nazywam się Karolina Rokita

Jestem specjalistą ortodoncji. Pragnę dzielić się z Państwem doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Ortodoncja to moja pasja

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nowoczesna, cyfrowa ortodoncja

Moją pasją jest wprowadzanie do codziennej pracy nowoczesnych, cyfrowych technologii. Jednym z głównych obszarów moich zainteresowań jest leczenie z wykorzystaniem niewidocznych nakładek (alignerów), które są wygodne, dają przewidywalne wyniki leczenia i dobrze wyglądają. Aby wyniki były przewidywalne, wymaga to od lekarza wielu szkoleń, webinarów, poświęconego czasu, wyobraźni przestrzennej, wyczucia estetyki oraz ogólnego doświadczenia w leczeniu ortodontycznym. Dowiedz się więcej o moich motywacjach.

Nowoczesne, bezbolesne leczenie na wyciągnięcie ręki!

Karolina Rokita Doktor Aparatka alignery nakładki ortodontyczne Nakladki ortodontyczne Kielce Ortodontka ortodonta
Komentarze: 0

Wskazówki dotyczące pierwszorazowej konsultacji ortodontycznej

17 października 2022

Prowadzę leczenie ortodontyczne pacjentów, którzy nie mieszkają w tym samym mieście lub nawet kraju.

Jak przygotować się na pierwszorazową konsultację ortodontyczną, tak by była ona jak najbardziej efektywna?

  1. Przed wizytą w moim gabinecie skonsultuj się ze swoim dentystą i wykonaj potrzebne zdjęcia RTG. W szczególności dotyczy to zdjęcia pantomograficznego. To bardzo ważne, by zdjęcie to zostało obejrzane przez Twojego dentystę przed wizytą w moim gabinecie. Jeśli zauważy niepokojące zmiany, zęby wymagające leczenia kanałowego czy próchnicę na powierzchniach stycznych: będzie mógł od razu zaplanować i rozpocząć leczenie zachowawcze. 
  2. Umów się na przegląd jamy ustnej i leczenie zębów u Twojego dentysty. Twoje zęby powinny być dokładnie zbadane i ewentualne ubytki wyleczone przed konsultacją. Dotyczy to zarówno górnego jak i dolnego łuku. Dlaczego? Dzięki temu, możliwe będzie pobranie skanów łuków zębowych już na pierwszej wizycie. 
  3. Proszę wziąć pod uwagę, że prowadzę tego typu (zdalne) leczenie tylko i wyłącznie u pacjentów, którzy leczeni są z wykorzystaniem niewidocznych nakładek (alignerów). W przypadku stałego aparatu lepiej jest rozpocząć leczenie w swojej miejscowości. Aparaty stałe są bardzo awaryjne, często dochodzi do ich uszkodzeń oraz wymagają częstych i regularnych wizyt kontrolnych. Leczenie nakładkowe jest z góry zaplanowane, stąd wiemy ile wizyt będzie musiało odbyć się w gabinecie i w jakim odstępie czasowym. 

Jeszcze jedna bardzo ważna uwaga: nie zajmuję się przeprowadzaniem przeglądów jamy ustnej ani leczeniem zachowawczym zębów. Podczas wizyt ortodontycznych nie weryfikuję, czy u Pacjenta na pewno nie ma ubytków. Dlatego też podczas leczenia ortodontycznego Pacjent musi znajdować się pod stałą kontrolą swojego dentysty, którego powinien odwiedzać co 4-6 miesięcy.

Komentarze

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
535 888 886
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

    Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC