Lecz się u specjalisty ortodoncji

Zapraszam na konsultacje ortodontyczne dla dzieci i dorosłych w gabinecie Dentifem. Umów wizytę przez portal Znany Lekarz i rozpocznij leczenie niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi. Dla Pacjentów mieszkających w innej miejscowości/kraju istnieje możliwość zdalnego leczenia ortodontycznego!

Prostsze niż myślisz

Nazywam się Karolina Rokita

Jestem specjalistą ortodoncji. Pragnę dzielić się z Państwem doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Ortodoncja to moja pasja

Nowoczesna, cyfrowa ortodoncja

Moją pasją jest wprowadzanie do codziennej pracy nowoczesnych, cyfrowych technologii. Jednym z głównych obszarów moich zainteresowań jest leczenie z wykorzystaniem niewidocznych nakładek (alignerów), które są wygodne, dają przewidywalne wyniki leczenia i dobrze wyglądają. Aby wyniki były przewidywalne, wymaga to od lekarza wielu szkoleń, webinarów, poświęconego czasu, wyobraźni przestrzennej, wyczucia estetyki oraz ogólnego doświadczenia w leczeniu ortodontycznym. Dowiedz się więcej o moich motywacjach.

Nowoczesne, bezbolesne leczenie na wyciągnięcie ręki!

Komentarze: 0

Wskazówki dotyczące pierwszorazowej konsultacji ortodontycznej

17 października 2022

Prowadzę leczenie ortodontyczne pacjentów, którzy nie mieszkają w tym samym mieście lub nawet kraju.

Jak przygotować się na pierwszorazową konsultację ortodontyczną, tak by była ona jak najbardziej efektywna?

  1. Przed wizytą w moim gabinecie skonsultuj się ze swoim dentystą i wykonaj potrzebne zdjęcia RTG. W szczególności dotyczy to zdjęcia pantomograficznego. To bardzo ważne, by zdjęcie to zostało obejrzane przez Twojego dentystę przed wizytą w moim gabinecie. Jeśli zauważy niepokojące zmiany, zęby wymagające leczenia kanałowego czy próchnicę na powierzchniach stycznych: będzie mógł od razu zaplanować i rozpocząć leczenie zachowawcze. 
  2. Umów się na przegląd jamy ustnej i leczenie zębów u Twojego dentysty. Twoje zęby powinny być dokładnie zbadane i ewentualne ubytki wyleczone przed konsultacją. Dotyczy to zarówno górnego jak i dolnego łuku. Dlaczego? Dzięki temu, możliwe będzie pobranie skanów łuków zębowych już na pierwszej wizycie. 
  3. Proszę wziąć pod uwagę, że prowadzę tego typu (zdalne) leczenie tylko i wyłącznie u pacjentów, którzy leczeni są z wykorzystaniem niewidocznych nakładek (alignerów). W przypadku stałego aparatu lepiej jest rozpocząć leczenie w swojej miejscowości. Aparaty stałe są bardzo awaryjne, często dochodzi do ich uszkodzeń oraz wymagają częstych i regularnych wizyt kontrolnych. Leczenie nakładkowe jest z góry zaplanowane, stąd wiemy ile wizyt będzie musiało odbyć się w gabinecie i w jakim odstępie czasowym. 

Jeszcze jedna bardzo ważna uwaga: nie zajmuję się przeprowadzaniem przeglądów jamy ustnej ani leczeniem zachowawczym zębów. Podczas wizyt ortodontycznych nie weryfikuję, czy u Pacjenta na pewno nie ma ubytków. Dlatego też podczas leczenia ortodontycznego Pacjent musi znajdować się pod stałą kontrolą swojego dentysty, którego powinien odwiedzać co 4-6 miesięcy.

Komentarze

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
535 888 886
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

    Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC