Lecz się u specjalisty ortodoncji

Zapraszam na konsultacje ortodontyczne dla dzieci i dorosłych w gabinecie Dentifem. Umów wizytę przez portal Znany Lekarz i rozpocznij leczenie niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi. Dla Pacjentów mieszkających w innej miejscowości/kraju istnieje możliwość zdalnego leczenia ortodontycznego!

Prostsze niż myślisz

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nazywam się Karolina Rokita

Jestem specjalistą ortodoncji. Pragnę dzielić się z Państwem doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Ortodoncja to moja pasja

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nowoczesna, cyfrowa ortodoncja

Moją pasją jest wprowadzanie do codziennej pracy nowoczesnych, cyfrowych technologii. Jednym z głównych obszarów moich zainteresowań jest leczenie z wykorzystaniem niewidocznych nakładek (alignerów), które są wygodne, dają przewidywalne wyniki leczenia i dobrze wyglądają. Aby wyniki były przewidywalne, wymaga to od lekarza wielu szkoleń, webinarów, poświęconego czasu, wyobraźni przestrzennej, wyczucia estetyki oraz ogólnego doświadczenia w leczeniu ortodontycznym. Dowiedz się więcej o moich motywacjach.

Nowoczesne, bezbolesne leczenie na wyciągnięcie ręki!

Komentarze: 0

Pani doktor, tylko bez usuwania zębów – to często pierwsze słowa, które padają z ust moich pacjentów, kiedy spotykamy się na pierwszej konsultacji.

21 lutego 2020

Nie zawsze jednak możemy uniknąć usunięcia zębów w trakcie leczenia ortodontycznego. Dlaczego? Aparat ortodontyczny jest w stanie przesuwać zęby jedynie w obrębie wyrostków zębodołowych – oznacza to, że nie jest on w stanie zwiększyć rozmiarów istniejącej kości, w której znajdują się zęby. Czasami rozmiar zębów jest zbyt duży w stosunku do kości, w której się znajdują, co powoduje powstawanie znacznych stłoczeń. Gdyby w tej sytuacji po prostu nakleić aparat bez ich usuwania, zęby uległyby znacznemu wychyleniu, mógłby powstać tzw „koński uśmiech”, oraz, co gorsza, tak duże wychylenie zębów spowodowałoby ich przesunięcie poza wyrostek zębodołowy, czyli poza kość, w której się znajdują.

Innym wskazaniem do leczenia ortodontycznego z ekstrakcjami, poza bardzo dużym stłoczeniem, jest kamuflaż ortodontyczny. Czym jest kamuflaż ortodontyczny? Jak wcześniej wspomniałam, aparat ortodontyczny jest w stanie jedynie przesuwać zęby, nie jest w stanie przesuwać względem siebie kości szczęk. U pacjentów dorosłych, u których występują wady zgryzu – np. tyłozgryz (cofnięcie dolnych zębów  w stosunku do górnych zębów) z dużą szparą między górnymi a dolnymi zębami, istnieją dwie opcje leczenia. Opcja pierwsza to leczenie ortodontyczno-chirurgiczne, w przypadku tyłozgryzu polegające na przygotowanie przez ortodontę zębów do wysunięcia żuchwy do przodu lub właśnie leczenie za pomocą kamuflażu. Jak wskazuje nazwa, w tej drugiej sytuacji kamuflujemy wadę pacjenta, przesuwając jego zęby. Nie mamy wtedy wpływu na poprawę położenia bródki pacjenta, która w przypadku tyłozgryzu jest mała i cofnięta.

Poniżej przedstawiam przypadek znacznego stłoczenia, gdzie usunięto 4 zęby – jesteśmy w trakcie leczenia, pacjentka jest bardzo zadowolona z efektu, pomimo początkowego oporu przed ekstrakcjami.

 

Komentarze

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
535 888 886
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

    Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC