Lecz się u specjalisty ortodoncji

Zapraszam na konsultacje ortodontyczne dla dzieci i dorosłych w gabinecie Dentifem. Umów wizytę przez portal Znany Lekarz i rozpocznij leczenie niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi. Dla Pacjentów mieszkających w innej miejscowości/kraju istnieje możliwość zdalnego leczenia ortodontycznego!

Prostsze niż myślisz

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nazywam się Karolina Rokita

Jestem specjalistą ortodoncji. Pragnę dzielić się z Państwem doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Ortodoncja to moja pasja

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nowoczesna, cyfrowa ortodoncja

Moją pasją jest wprowadzanie do codziennej pracy nowoczesnych, cyfrowych technologii. Jednym z głównych obszarów moich zainteresowań jest leczenie z wykorzystaniem niewidocznych nakładek (alignerów), które są wygodne, dają przewidywalne wyniki leczenia i dobrze wyglądają. Aby wyniki były przewidywalne, wymaga to od lekarza wielu szkoleń, webinarów, poświęconego czasu, wyobraźni przestrzennej, wyczucia estetyki oraz ogólnego doświadczenia w leczeniu ortodontycznym. Dowiedz się więcej o moich motywacjach.

Nowoczesne, bezbolesne leczenie na wyciągnięcie ręki!

Komentarze: 0

Jak wyglądają pierwsze dni po naklejeniu stałego aparatu?

24 lutego 2020

Dorośli pacjenci już na pierwszej wizycie chcą wiedzieć, jak to jest mieć naklejony aparat. Czy zęby bolą? Co można jeść?

Zaraz po naklejeniu aparatu, jeszcze tego samego dnia, odczuwamy lekki ucisk wywierany na zęby. Na tym etapie największym problemem jest błona śluzowa wargi, która ociera się o aparat. To uczucie czegoś dziwnego ocierającego się o wargę nie jest trwałe – po 2-3 dniach mięsień wargi odsuwa się i przestajemy czuć naklejone zamki.

Lekki ból zębów odczuwamy następnego dnia rano. Zęby są tkliwe, czasami pacjenci mówią, że „czują” każdy ząb.

 

Jak sobie pomóc:

  1. Przez 2-3 dni jeść płynne jedzenie – koktajle, zupy, jogurty.
  2. Przy odczuwaniu mocnego bólu można przez 5-10 minut delikatnie żuć gumę – kiedy zęby zaczną się ruszać, napłynie do nich krew i przestaną boleć.
  3. Każdy ma inny próg bólu – jeśli nie możesz wytrzymać, weź środek przeciwbólowy (pacjentów, którzy po nie sięgają jest bardzo mało).

Pierwsze kilka dni to adaptacja – przyzwyczajenie się do naklejonych zamków i nauka jedzenia.

 

Jak jemy z naklejonym aparatem?

  1. Nie wgryzamy się przodem w twarde jabłka czy kanapki. Człowiek jest w stanie zagryźć z siłą 70 kg, co oznacza, że zamki mogłyby się wtedy odkleić. Staramy się kroić pokarmy na mniejsze części i jeść je bocznymi zębami.
  2. Nie jemy twardych i klejących pokarmów (np. cukierków).
  3. Staramy się ograniczyć słodycze – przy ich nadmiernej ilości może dojść do odwapnienia się szkliwa wokiół naklejonych zamków.

Aparat to coś zupełnie nowego, stąd warto dać sobie trochę czasu na przyzwyczajenie się do innego jedzenia, dokładniejszego mycia zębów i innego wyglądu.

Komentarze

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
535 888 886
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

    Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC