Lecz się u specjalisty ortodoncji

Zapraszam na konsultacje ortodontyczne dla dzieci i dorosłych w gabinecie Dentifem. Umów wizytę przez portal Znany Lekarz i rozpocznij leczenie niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi. Dla Pacjentów mieszkających w innej miejscowości/kraju istnieje możliwość zdalnego leczenia ortodontycznego!

Prostsze niż myślisz

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nazywam się Karolina Rokita

Jestem specjalistą ortodoncji. Pragnę dzielić się z Państwem doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Ortodoncja to moja pasja

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nowoczesna, cyfrowa ortodoncja

Moją pasją jest wprowadzanie do codziennej pracy nowoczesnych, cyfrowych technologii. Jednym z głównych obszarów moich zainteresowań jest leczenie z wykorzystaniem niewidocznych nakładek (alignerów), które są wygodne, dają przewidywalne wyniki leczenia i dobrze wyglądają. Aby wyniki były przewidywalne, wymaga to od lekarza wielu szkoleń, webinarów, poświęconego czasu, wyobraźni przestrzennej, wyczucia estetyki oraz ogólnego doświadczenia w leczeniu ortodontycznym. Dowiedz się więcej o moich motywacjach.

Nowoczesne, bezbolesne leczenie na wyciągnięcie ręki!

Komentarze: 0

Czy stały retainer ma wpływ na zdrowie naszych dziąseł?

19 lutego 2020

Zdjęcie stałego aparatu to tylko pierwszy etap w drodze do idealnego uśmiechu. Czy po wyprostowaniu zębów aparatem zęby wracają na swoje pierwotne miejsce? Czy stały retainer przeszkadza w utrzymaniu prawidłowej higieny?

Do gabinetu wraca bardzo wielu pacjentów, którzy byli w przeszłości poddani leczeniu ortodontycznemu, a martwi ich fakt, że zęby nie są równo ustawione. Zwykle dzieje się tak, kiedy po zakończonym leczeniu nie była stosowana żadna forma retencji. Retencja służy utrzymaniu zębów w ich położeniu po zakończeniu leczenia ortodontycznego. Jest bardzo ważnym elementem procesu leczenia – aparat zawieszeniowy, w którym tkwi ząb ulega przebudowie jeszcze przez pierwszy rok po ZAKOŃCZENIU leczenia! Czyli po zdjęciu aparatu tak naprawdę leczenie nie jest jeszcze zakończone!

Poza stałym retainerem, czyli drutem naklejonym na zębach od strony języka, po skończonym leczeniu pobieramy wycisk na ruchomy aparat retencyjny. Jest on wykonany z akrylu, a trzyma się  na miejscu dzięki metalowym klamrom. Taki aparat pacjent MUSI zakładać co noc co najmniej przez pierwszy rok po zdjęciu stałego aparatu ortodontycznego.

Ostatnio natknęłam się na artykuł, w którym badano wpływ naklejonego stałego retainera na stan przyzębia i dziąseł pacjenta. Wynika z niego, że pacjenci, którzy posiadają naklejone retainery nie są bardziej podatni na występowanie kamienia nazębnego czy próchnicy niż pacjenci, u których na zębach nie ma naklejonego retainera. Skoro naklejony retainer nie ma negatywnego wpływu na dziąsła i zęby – zdecydowanie warto trzymać się zasady, by pozostał na swoim miejscu przez całe życie pacjenta. Kości naszych szczęk ulegają ciągłej przebudowie, co powoduje, że zęby mogą z czasem się w nich przesuwać. Stąd właśnie obecnie obowiązuje zasada long life retention – czyli retencji dożywotniej.

Niezależnie od tego, czy na naszych zębach naklejony jest stały retainer, czy też nie – każdy z nas powinien udać się co pół roku na kontrolną wizytę do swojego dentysty. Wtedy też warto poddać się zabiegowi scalingu, czyli usuwania kamienia.

 

Komentarze

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
535 888 886
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

    Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC