Lecz się u specjalisty ortodoncji

Zapraszam na konsultacje ortodontyczne dla dzieci i dorosłych w gabinecie Dentifem. Umów wizytę przez portal Znany Lekarz i rozpocznij leczenie niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi. Dla Pacjentów mieszkających w innej miejscowości/kraju istnieje możliwość zdalnego leczenia ortodontycznego!

Prostsze niż myślisz

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nazywam się Karolina Rokita

Jestem specjalistą ortodoncji. Pragnę dzielić się z Państwem doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Ortodoncja to moja pasja

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nowoczesna, cyfrowa ortodoncja

Moją pasją jest wprowadzanie do codziennej pracy nowoczesnych, cyfrowych technologii. Jednym z głównych obszarów moich zainteresowań jest leczenie z wykorzystaniem niewidocznych nakładek (alignerów), które są wygodne, dają przewidywalne wyniki leczenia i dobrze wyglądają. Aby wyniki były przewidywalne, wymaga to od lekarza wielu szkoleń, webinarów, poświęconego czasu, wyobraźni przestrzennej, wyczucia estetyki oraz ogólnego doświadczenia w leczeniu ortodontycznym. Dowiedz się więcej o moich motywacjach.

Nowoczesne, bezbolesne leczenie na wyciągnięcie ręki!

Komentarze: 0

Zatrzymane zęby

23 lutego 2020

Ostatnio w pracy często spotykam się z podobną sytuacją – na konsultację przychodzą pacjenci, czasami nastolatki, czasami dorośli, których zastanawia wygląd ich kłów („trójek”). Wykonujemy zdjęcie pantomograficzne (czyli przeglądowe zdjęcie wszystkich zębów) i okazuje się, że nad dziwnie małymi, a tak naprawdę mlecznymi, trójkami znajdują się duże zatrzymane stałe kły.

Zębem zatrzymanym nazywamy ząb, który przekroczył o dwa lata czas, w którym powinien pojawić się w jamie ustnej. Najczęściej występują przypadki zatrzymania trzecich zębów trzonowych, czyli ósemek – w tych przypadkach pacjenci na ogół dowiadują się o zatrzymanych zębach po wykonaniu rutynowego zdjęcia pantomograficznego. Zatrzymany kieł jest większym problemem i na ogół pacjenci, których on dotyczy, sami szukają pomocy u ortodonty, szybko zauważając zaburzenia estetyki ich uśmiechu. Zatrzymane kły częściej występują u kobiet, a dla ogółu naszej populacji problem ten występuje tylko u około 2 %. Powodów zatrzymania się kłów może być kilka – często podkreślanym czynnikiem jest czynnik genetyczny, jak również  zaburzenia rozwoju lub kształtu korzenia siekacza bocznego („dwójki”) – kieł bowiem wyrzyna się wzdłuż korzenia dwójki.

Położenie kłów warto sprawdzić na zdjęciu pantomograficznym w wieku 9 lat, szczególnie gdy kły mleczne są ciągle obecne w jamie ustnej i nie ruszają się. W niektórych przypadkach szybka interwencja – ekstrakcja zębów mlecznych, może zapobiec zatrzymaniu się kłów.

Jak leczymy pacjentów, u których doszło do zatrzymania zębów? Na ogół leczenie wymaga naklejenia aparatu stałego (czyli zamków ortodontycznych) i odtworzenia za jego pomocą miejsca dla zatrzymanego zęba. Zatrzymane i przemieszczone zęby często nie wyrzynają się same – konieczna jest wtedy interwencja chirurga stomatologicznego, który w znieczuleniu miejscowym odsłania zatrzymany ząb, a następnie nakleja zaczep, za który przyciągamy ząb do aparatu.

Na zdjęciach, które załączyłam widoczny jest zatrzymany kieł, leżący tuż za korzeniem „dwójki”.

Pacjent zauważył jedynie nieprawidłowe położenie „dwójki”, które zaburzało estetykę uśmiechu.

 

Komentarze

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
535 888 886
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

    Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC