Lecz się u specjalisty ortodoncji

Zapraszam na konsultacje ortodontyczne dla dzieci i dorosłych w gabinecie Dentifem. Umów wizytę przez portal Znany Lekarz i rozpocznij leczenie niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi. Dla Pacjentów mieszkających w innej miejscowości/kraju istnieje możliwość zdalnego leczenia ortodontycznego!

Prostsze niż myślisz

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nazywam się Karolina Rokita

Jestem specjalistą ortodoncji. Pragnę dzielić się z Państwem doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Ortodoncja to moja pasja

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nowoczesna, cyfrowa ortodoncja

Moją pasją jest wprowadzanie do codziennej pracy nowoczesnych, cyfrowych technologii. Jednym z głównych obszarów moich zainteresowań jest leczenie z wykorzystaniem niewidocznych nakładek (alignerów), które są wygodne, dają przewidywalne wyniki leczenia i dobrze wyglądają. Aby wyniki były przewidywalne, wymaga to od lekarza wielu szkoleń, webinarów, poświęconego czasu, wyobraźni przestrzennej, wyczucia estetyki oraz ogólnego doświadczenia w leczeniu ortodontycznym. Dowiedz się więcej o moich motywacjach.

Nowoczesne, bezbolesne leczenie na wyciągnięcie ręki!

Komentarze: 0

Poszerzanie szczęki u dzieci

04 marca 2022

Duża grupa moich pacjentów to zarówno dzieci jak i dorośli, u których występuje zwężenie szczęki.

Zwężenie szczęki, poza aspektem estetycznym, generuje bardzo dużo problemów (brak miejsca dla języka, wady wymowy, utrudnione oddychanie, ból w stawach skroniowo – żuchwowych, ścieranie zębów) i najlepiej, jeśli jesteśmy w stanie wcześnie ten problem skorygować. Aparat do rozszerzania szczęki można stosować nawet u 3,5-latka, konieczne jest tylko by dziecko miało zdrowe zęby oraz by chciało współpracować. Aby wykonać taki aparat, konieczne jest wykonanie skanu lub wycisku, a więc taki maluszek musi grzecznie siedzieć na fotelu stomatologicznym.

Rodzice pacjentów często obawiają się stosowania u dzieci aparatów cementowanych na stałe. Całkiem niepotrzebnie! Przy noszeniu takich aparatów bardzo rzadko dochodzi do różnego rodzaju awarii, dzieci szybko się do nich przyzwyczajają i co najważniejsze… taki aparat jest aktywny przez cały czas, ponieważ nie da się go zdjąć :). W tej sytuacji rodzic nie musi pilnować dziecka, by założyło aparat i mamy pewność, że leczenie na pewno zadziała. Podczas noszenia takiego aparatu dziecko może jeść wszystko, twarde produkty też. Przez pierwsze 3-4 dni dzieci przyzwyczajają się do nowej rzeczy na podniebieniu i potem aparat zupełnie im nie przeszkadza. Jedynym minusem jest konieczność dokładniejszego czyszczenia zębów, ponieważ jedzenie może bardziej przyczepiać się do aparatu w niektórych miejscach.

Ruchome aparaty ortodontyczne też dają dobre efekty lecznicze, aczkolwiek to czy zadziałają, zależy w dużej mierze od pacjenta i jego opiekunów. Aparat działa tylko wtedy, gdy jest noszony przez kilkanaście godzin na dobę, czyli samo zakładanie aparatu na noc zdecydowanie nie wystarcza. Przy użytkowaniu aparatu trzeba też wykazać się ostrożnością i odpowiednio o niego dbać. Każde uszkodzenie aparatu musi zostać naprawione przez technika, co wydłuża czas leczenia.

Jeśli u dziecka występuje znaczne zwężenie szczęki, zwykle przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego konieczna jest konsultacja laryngologiczna. Należy sprawdzić, czy drogi oddechowe u dziecka są drożne. Jest to bardzo ważne, ponieważ aparaty ortodontyczne zajmują sporo miejsca na podniebieniu. Może to być problem dla dzieci, u których drogi oddechowe nie są drożne (np. Z powodu powiększonych migdałków). Najpierw należy rozwiązać problem laryngologiczny i dopiero później rozpocząć leczenie ortodontyczne. 

Komentarze

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
535 888 886
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

    Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC