Lecz się u specjalisty ortodoncji

Zapraszam na konsultacje ortodontyczne dla dzieci i dorosłych w gabinecie Dentifem. Umów wizytę przez portal Znany Lekarz i rozpocznij leczenie niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi. Dla Pacjentów mieszkających w innej miejscowości/kraju istnieje możliwość zdalnego leczenia ortodontycznego!

Prostsze niż myślisz

Nazywam się Karolina Rokita

Jestem specjalistą ortodoncji. Pragnę dzielić się z Państwem doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Ortodoncja to moja pasja

Nowoczesna, cyfrowa ortodoncja

Moją pasją jest wprowadzanie do codziennej pracy nowoczesnych, cyfrowych technologii. Jednym z głównych obszarów moich zainteresowań jest leczenie z wykorzystaniem niewidocznych nakładek (alignerów), które są wygodne, dają przewidywalne wyniki leczenia i dobrze wyglądają. Aby wyniki były przewidywalne, wymaga to od lekarza wielu szkoleń, webinarów, poświęconego czasu, wyobraźni przestrzennej, wyczucia estetyki oraz ogólnego doświadczenia w leczeniu ortodontycznym. Dowiedz się więcej o moich motywacjach.

Nowoczesne, bezbolesne leczenie na wyciągnięcie ręki!

Komentarze: 0

Efekty leczenia stałym aparatem ortodontycznym w Dentifem w Kielcach

29 października 2022

Na poniższych zdjęciach widać zgryz Pacjentki leczonej przeze mnie stałym aparatem ortodontycznym w gabinecie Dentifem w Kielcach. Efekty leczenia stałym aparatem ortodontycznym w Dentifem w Kielcach. Ortodontyczne stałym aparatem w Kielcach.

Historia – ortodontyczne leczenie stałym aparatem w Kielcach

Pacjentka zgłosiła się do mnie w celu poprawy estetyki uśmiechu z wykorzystaniem ortodontycznego aparatu stałego. Poza tym, miała problemy z gryzieniem. Po tym, jak przeprowadziłam badanie ortodontyczne i ortodontyczną analizę zgryzu Pacjentki, zdecydowałyśmy o rozpoczęciu leczenia ortodontycznego stałym aparatem ortodontycznym. Ortodoncja dorosłych wymaga dokładnego zbadania ortodontycznego Pacjenta, tak, by nie tylko poprawić efekt estetyczny ale i uzyskać dobrze funkcjonujący zgryz. Aby leczenie ortodontyczne mogło zakończyć się sukcesem, lekarz musi mieć odpowiednie kompetencje, takie jak: odbyte szkolenia (najlepiej specjalista ortodonta), doświadczenie w leczeniu pacjentów ortodontycznych, doświadczenie w wielospecjalistycznej diagnostyce wad zgryzu.

Retencja – ortodontyczne leczenie stałym aparatem w Kielcach

Leczenie ortodontyczne Pacjentki trwało około 2 lat. Po zakończonym leczeniu ortodontycznym, u Pacjentki zastosowałam stałe retejnery ortodontyczne oraz ruchome retejnery ortodontyczne. Ruchome aparaty ortodontyczne, które zostały zastosowane jako retencja, powinny być noszone co noc, do końca życia pacjenta.

O retencję ortodontyczną należy odpowiednio dbać: przez pierwszy rok po demontażu aparatu ortodontycznego, zęby mają szczególnie niestabilne położenie. Aby nie zaczęły wędrówki w niepowołane miejsca, należy pilnować, by stały retejner ortodontyczny nie uległ zniszczeniu. Jak to zrobić?

To proste!

  • Zgłaszać się na kontrole retencji ortodontycznej według harmonogramu ustalonego przez specjalistę ortodoncji

  • Ostrożnie nagryzać twarde pokarmy przednimi zębami przez pierwsze kilka miesięcy po demontażu aparatu ortodontycznego

  • Natychmiast założyć zdejmowaną retencję, jeśli stały drut ortodontyczny ulegnie uszkodzeniu, a nie ma możliwości odbycia wizyty u ortodonty tego samego dnia

  • Jeśli fragment retencji ulegnie uszkodzeniu, nie zrywać całej retencji, ale zgłosić się do gabinetu ortodontycznego w celu doklejenia brakującego fragmentu przez ortodontę

Całe leczenie ortodontyczne zostało przeze mnie przeprowadzone w gabinecie Centrum Medyczne Dentifem w Kielcach.

 

Jak zapisać się na wizytę w gabinecie ortodontycznym?- ortodontyczne leczenie stałym aparatem w Kielcach

Zapisy na konsultacje znajdują się tutaj:https://dentifem.pl/kontakt/, na samym dole strony znajduje się okienko do zapisów Znany Lekarz.

Więcej na temat leczenia ortodontycznego w Kielcach znajdziecie Państwo tutaj: https://doktoraparatka.pl/nakladki-ortodontyczne/

Komentarze

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
535 888 886
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

    Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC