Lecz się u specjalisty ortodoncji

Zapraszam na konsultacje ortodontyczne dla dzieci i dorosłych w gabinecie Dentifem. Umów wizytę przez portal Znany Lekarz i rozpocznij leczenie niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi. Dla Pacjentów mieszkających w innej miejscowości/kraju istnieje możliwość zdalnego leczenia ortodontycznego!

Prostsze niż myślisz

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nazywam się Karolina Rokita

Jestem specjalistą ortodoncji. Pragnę dzielić się z Państwem doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Ortodoncja to moja pasja

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nowoczesna, cyfrowa ortodoncja

Moją pasją jest wprowadzanie do codziennej pracy nowoczesnych, cyfrowych technologii. Jednym z głównych obszarów moich zainteresowań jest leczenie z wykorzystaniem niewidocznych nakładek (alignerów), które są wygodne, dają przewidywalne wyniki leczenia i dobrze wyglądają. Aby wyniki były przewidywalne, wymaga to od lekarza wielu szkoleń, webinarów, poświęconego czasu, wyobraźni przestrzennej, wyczucia estetyki oraz ogólnego doświadczenia w leczeniu ortodontycznym. Dowiedz się więcej o moich motywacjach.

Nowoczesne, bezbolesne leczenie na wyciągnięcie ręki!

Komentarze: 0

Efekty leczenia stałym aparatem ortodontycznym w Dentifem w Kielcach

29 października 2022

Na poniższych zdjęciach widać zgryz Pacjentki leczonej przeze mnie stałym aparatem ortodontycznym w gabinecie Dentifem w Kielcach. Efekty leczenia stałym aparatem ortodontycznym w Dentifem w Kielcach. Ortodontyczne stałym aparatem w Kielcach.

Historia – ortodontyczne leczenie stałym aparatem w Kielcach

Pacjentka zgłosiła się do mnie w celu poprawy estetyki uśmiechu z wykorzystaniem ortodontycznego aparatu stałego. Poza tym, miała problemy z gryzieniem. Po tym, jak przeprowadziłam badanie ortodontyczne i ortodontyczną analizę zgryzu Pacjentki, zdecydowałyśmy o rozpoczęciu leczenia ortodontycznego stałym aparatem ortodontycznym. Ortodoncja dorosłych wymaga dokładnego zbadania ortodontycznego Pacjenta, tak, by nie tylko poprawić efekt estetyczny ale i uzyskać dobrze funkcjonujący zgryz. Aby leczenie ortodontyczne mogło zakończyć się sukcesem, lekarz musi mieć odpowiednie kompetencje, takie jak: odbyte szkolenia (najlepiej specjalista ortodonta), doświadczenie w leczeniu pacjentów ortodontycznych, doświadczenie w wielospecjalistycznej diagnostyce wad zgryzu.

Retencja – ortodontyczne leczenie stałym aparatem w Kielcach

Leczenie ortodontyczne Pacjentki trwało około 2 lat. Po zakończonym leczeniu ortodontycznym, u Pacjentki zastosowałam stałe retejnery ortodontyczne oraz ruchome retejnery ortodontyczne. Ruchome aparaty ortodontyczne, które zostały zastosowane jako retencja, powinny być noszone co noc, do końca życia pacjenta.

O retencję ortodontyczną należy odpowiednio dbać: przez pierwszy rok po demontażu aparatu ortodontycznego, zęby mają szczególnie niestabilne położenie. Aby nie zaczęły wędrówki w niepowołane miejsca, należy pilnować, by stały retejner ortodontyczny nie uległ zniszczeniu. Jak to zrobić?

To proste!

  • Zgłaszać się na kontrole retencji ortodontycznej według harmonogramu ustalonego przez specjalistę ortodoncji

  • Ostrożnie nagryzać twarde pokarmy przednimi zębami przez pierwsze kilka miesięcy po demontażu aparatu ortodontycznego

  • Natychmiast założyć zdejmowaną retencję, jeśli stały drut ortodontyczny ulegnie uszkodzeniu, a nie ma możliwości odbycia wizyty u ortodonty tego samego dnia

  • Jeśli fragment retencji ulegnie uszkodzeniu, nie zrywać całej retencji, ale zgłosić się do gabinetu ortodontycznego w celu doklejenia brakującego fragmentu przez ortodontę

Całe leczenie ortodontyczne zostało przeze mnie przeprowadzone w gabinecie Centrum Medyczne Dentifem w Kielcach.

 

Jak zapisać się na wizytę w gabinecie ortodontycznym?- ortodontyczne leczenie stałym aparatem w Kielcach

Zapisy na konsultacje znajdują się tutaj:https://dentifem.pl/kontakt/, na samym dole strony znajduje się okienko do zapisów Znany Lekarz.

Więcej na temat leczenia ortodontycznego w Kielcach znajdziecie Państwo tutaj: https://doktoraparatka.pl/nakladki-ortodontyczne/

Komentarze

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
535 888 886
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

    Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC