Lecz się u specjalisty ortodoncji

Zapraszam na konsultacje ortodontyczne dla dzieci i dorosłych w gabinecie Dentifem. Umów wizytę przez portal Znany Lekarz i rozpocznij leczenie niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi. Dla Pacjentów mieszkających w innej miejscowości/kraju istnieje możliwość zdalnego leczenia ortodontycznego!

Prostsze niż myślisz

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nazywam się Karolina Rokita

Jestem specjalistą ortodoncji. Pragnę dzielić się z Państwem doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Ortodoncja to moja pasja

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nowoczesna, cyfrowa ortodoncja

Moją pasją jest wprowadzanie do codziennej pracy nowoczesnych, cyfrowych technologii. Jednym z głównych obszarów moich zainteresowań jest leczenie z wykorzystaniem niewidocznych nakładek (alignerów), które są wygodne, dają przewidywalne wyniki leczenia i dobrze wyglądają. Aby wyniki były przewidywalne, wymaga to od lekarza wielu szkoleń, webinarów, poświęconego czasu, wyobraźni przestrzennej, wyczucia estetyki oraz ogólnego doświadczenia w leczeniu ortodontycznym. Dowiedz się więcej o moich motywacjach.

Nowoczesne, bezbolesne leczenie na wyciągnięcie ręki!

Komentarze: 0

Leczenie przedprotetyczne za pomocą nakładek

07 lutego 2022
W swojej praktyce leczę dużą grupę pacjentów dorosłych, którzy zostali do mnie skierowani przez lekarzy zajmujących się protetyką stomatologiczną. Pacjenci ci mają braki zębowe, które muszą zostać uzupełnione przez lekarza. Niestety, często nie jest to możliwe, ze względu na niekorzystne ustawienie sąsiednich zębów. Na przykład, problem mogą stanowić zęby, które nachylając się w stronę luki zajmują miejsce potrzebne na umieszczenie implantu/mostu czy też zęby, które z powodu braku zęba przeciwstawnego nadmiernie się wyrznęły. Inny problem to wady zgryzu, które uniemożliwiają odbudowę startych, zniszczonych zębów. Aby uzupełnić brak zęba, albo odbudować utracone tkanki, często najpierw konieczne jest wyleczenie wady zgryzu.

W zależności od tego, jaka wada zgryzu występuje u pacjenta, leczenie przedprotetyczne może się różnić czasem trwania i stosowanymi aparatami.

Pacjent, który od dawna rozważał rozpoczęcie leczenia ortodontycznego, ze względu na to, że jego zęby nie są równo ustawione, a dodatkowo wie, że trzeba wykonać u niego odbudowy protetyczne (licówki, korony, mosty, implanty), nie ma problemu z oswojeniem się z myślą o naklejeniu na zęby stałego aparatu ortodontycznego. Pozytywne nastawienie u takich pacjentów sprawia, że dłuższe leczenie ortodontyczne nie jest dla nich problemem.
Czasami jednak pacjenci szukają szybkiego rozwiązania i kiedy okazuje się, że leczenie protetyczne musi być poprzedzone leczeniem ortodontycznym, są w lekkim szoku. Słysząc o czasie leczenia klasycznym aparatem załamują ręce, ponieważ myśleli, że osiągną wymarzony uśmiech w klika wizyt na fotelu lekarza, który zajmuje się stomatologią estetyczną i protetyką. Tutaj z pomocą przychodzi leczenie nakładkowe, które kiedy jest odpowiednio zaplanowane, może przygotować pacjenta na odbudowy protetyczne w kilka miesięcy 🙂 Nakładki są też dobrą opcją dla pacjenta, którego zęby są zniszczone, ma problemy z przyzębiem, czy też nie radzi sobie z utrzymaniem idealnej higieny jamy ustnej. Nakładki są mało widoczne, stąd chętnie na takie leczenie decydują się osoby, dla których duże znaczenie ma estetyka uśmiechu. Dodatkowo, na czas jedzenia i mycia zębów, nakładki są zdejmowane. Jest to ogromny plus – możesz zjeść co tylko chcesz, nie martwiąc się o ewentualne odklejenie zamków ortodontycznych i dokładnie wyszorować zęby.
Po konsultacji i zaplanowaniu leczenia przez protetyka i ortodontę, pacjent otrzymuje nakładki, które wymienia według szablonu ustalonego przez ortodontę. Po realizacji planu leczenia przygotowanego przez ortodontę i w trakcie odbudowy zębów przez protetyka oraz po jej zakończeniu, konieczne jest stosowanie retencji, czyli aparatów podtrzymujących uzyskany efekt. Należy pamiętać, że kilkumiesięczne leczenie ortodontyczne jest mało stabilne, stąd, aby efekt był zadowalający, Pacjent musi stosować się do zaleceń dotyczących odbudowy protetycznej oraz retencji.

Komentarze

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
535 888 886
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

    Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC