Lecz się u specjalisty ortodoncji

Zapraszam na konsultacje ortodontyczne dla dzieci i dorosłych w gabinecie Dentifem. Umów wizytę przez portal Znany Lekarz i rozpocznij leczenie niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi. Dla Pacjentów mieszkających w innej miejscowości/kraju istnieje możliwość zdalnego leczenia ortodontycznego!

Prostsze niż myślisz

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nazywam się Karolina Rokita

Jestem specjalistą ortodoncji. Pragnę dzielić się z Państwem doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Ortodoncja to moja pasja

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nowoczesna, cyfrowa ortodoncja

Moją pasją jest wprowadzanie do codziennej pracy nowoczesnych, cyfrowych technologii. Jednym z głównych obszarów moich zainteresowań jest leczenie z wykorzystaniem niewidocznych nakładek (alignerów), które są wygodne, dają przewidywalne wyniki leczenia i dobrze wyglądają. Aby wyniki były przewidywalne, wymaga to od lekarza wielu szkoleń, webinarów, poświęconego czasu, wyobraźni przestrzennej, wyczucia estetyki oraz ogólnego doświadczenia w leczeniu ortodontycznym. Dowiedz się więcej o moich motywacjach.

Nowoczesne, bezbolesne leczenie na wyciągnięcie ręki!

Komentarze: 0

Kiedy lepiej jest zrezygnować z naklejenia stałego aparatu ortodontycznego?

14 marca 2021

Jednym z głównych czynników decydujących o sukcesie leczenia ortodontycznego jest prawidłowa higiena jamy ustnej.

Jeśli nie jesteś w stanie utrzymać prawidłowej higieny-lepiej zrezygnuj z leczenia ortodontycznego. Lepiej mieć krzywo ustawione zęby niż zepsute 🙁 Jeśli jednak jesteś zmotywowany i bardzo chcesz poprawić stan swojej jamy ustnej – warto zacząć porządnie myć zęby przed naklejeniem stałego aparatu, tak, żeby rozpocząć leczenie ze zdrowymi zębami i dziąsłami. Jak sobie pomóc i lepiej domywać zęby? Polecam Wam pastę Elgydium Pasta edukacyjna, która wybarwia płytkę nazębną ( czyli te resztki, które trzeba wyszorować) na zielono. Powiedzieli mi o niej pacjenci, u których zauważyłam znaczącą poprawę higieny jamy ustnej. Taka pasta może być stosowana zarówno przez dzieci (które już potrafią pluć) jak i przez dorosłych. Co do szczoteczki, zawsze zachęcam Pacjentów do stosowania tych o bardzo miękkim włosiu, np. Ultra soft z Curaproxu. Przestrzenie międzyzębowe można dokładnie doczyścić nicią dentystyczną. Jeśli jest to dla Ciebie za trudne, z pomocą może przyjść irygator, czyli urządzenie, które pod ciśnieniem wypłukuje resztki pożywienia z przestrzeni między zębami. Jeśli sama pasta, szczoteczka i nić nie wystarczą, bo nie wiesz jak szczotkować zęby – tutaj może warto byłoby się umówić na instruktaż higieny, który przeprowadza higienistka stomatologiczna.

 O ile leczenie naprawdę nie jest konieczne, nigdy nie zachęcam do leczenia stałym aparatem ortodontycznym dzieci poniżej 12-13 roku życia.

Głównym problemem jest właśnie wspomniany wcześniej brak odpowiedniej higieny jamy ustnej. Inny problem to brak chęci do podjęcia leczenia. Często jest tak, że dzieci nie zwracają szczególnej uwagi na ustawienie swoich zębów, ale to rodzice chcieliby rozpocząć leczenie ortodontyczne u swoich dzieci. Możecie się domyślić, jak wygląda leczenie na siłę: dzieci z przekory nie chcą myć zębów lub nie chcą przychodzić na wizyty :(.

Tak jak dzieci, dorośli też nie zawsze widzą problem w ustawieniu swoich zębów.

Przychodzą na konsultacje ze skierowaniem od swojego dentysty. Czasami lekarz prowadzący zauważa znaczne starcie zębów u pacjenta czy duże stłoczenia, które uniemożliwiają domywanie zębów. Przy takich problemach rzeczywiście warto jest nakleić aparat ortodontyczny. Kluczowe jest jednak to, czy pacjent jest gotowy na proces jakim jest leczenie ortodontyczne i czy będzie w stanie zaakceptować swój wygląd w aparacie. Jeśli ktoś nie widzi problemu w tym, że jego zęby nie są równo ustawione, nie będzie czuł potrzeby leczenia i noszenie aparatu może być dla niego uciążliwe. 

Jeśli w niedługim czasie planujesz przeprowadzkę do innego miasta lub do innego kraju – lepiej nie naklejaj aparatu ortodontycznego.

Warto leczyć się u ortodonty w pobliżu miejsca swojego zamieszkania. Wizyty kontrolne podczas leczenia odbywają się co 4-8 tygodni, a w międzyczasie mogą się wydarzyć różnego rodzaju awarie (np. odklejony zamek w aparacie stałym, czy wyjmowany retejner pogryziony przez psa…). Kiedy gabinet Twojego ortodonty jest w Twoim mieście – nie ma problemu z ustaleniem dodatkowej wizyty. Jeśli Twój ortodonta jest w innym mieście lub w innym kraju – wybranie się na kontrolę staje się sporym przedsięwzięciem i zajmuje dużo czasu. Kolejnym problemem jest kwestia zmiany lekarza prowadzącego – ciężko znaleźć kogoś, kto chciałby kontynuować leczenie rozpoczęte w innym gabinecie.

Komentarze

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
535 888 886
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

    Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC