Umów się na konsultacje online

Zapraszam na wideokonsultacje ortodontyczne dla dzieci. Połącz się ze mną na Skype lub umów wizytę przez portal Znany Lekarz.

Prostsze niż myślisz

Witaj! Jestem Karolina Rokita

Pragnę dzielić się z Wami doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Kocham to co robię

Chętnie podzielę się wiedzą

Moi pacjenci mają wiele pytań odnośnie aparatów, pielęgnacji i sposobów leczenia. Często też muszę prostować ich błędne przekonania i informacje, które gdzieś zasłyszeli lub znaleźli w otchłaniach Internetu. Dlaczego daje mi to taką satysfakcję? Tu dowiesz się więcej na temat moich motywacji.

Wspieram Cię w walce o zdrowy uśmiech!

Komentarze: 0

Jak zmniejszyć widoczność białych plam na zębach?

27 września 2021

Pamiętacie post o odwapnieniach? Pytaliście, czy jest sposób, żeby się tych odwapnień pozbyć, tak, żeby uzyskać jednolity kolor szkliwa Waszych zębów.

Jedną z metod, która pozwala na zmniejszenie widoczności, lub całkowitą eliminację białych plam jest impregnacja płynną żywicą za pomocą preparatu ICON.

Żywica wnika do środka kanalików zębinowych, impregnując zmiany na etapie odwapnienia, przed rozwinięciem się bardziej zaawansowanego procesu próchnicowego. ICON charakteryzuje się przenikalnością światła zbliżoną do szkliwa zębów, co pozwala uzyskać wysokiej jakości efekt estetyczny.

Do impregnacji kwalifikują się powierzchowne białe plamy, zarówno te pochodzenia próchnicowego, jak i białe plamy, które u niektórych pacjentów obecne są od zawsze (Fluoroza, MIH, Amelogenesis imperfecta, hipoplazja ). Zabieg może być wykonywany zarówno u dzieci jak i u dorosłych Pacjentów.

Zabieg impregnacji jest bezbolesny, nie wymaga rozwiercania/czyszczenia zmiany i nie wywołuje nadwrażliwości. Czas zabiegu to 30 min/ ząb. 

Przed zabiegiem impregnacji preparatem ICON, konieczne jest przeprowadzenie zabiegu higienizacji, tydzień przed planowaną impregnacją. Jeśli w planach jest również wybielanie zębów, kolejność zabiegów przedstawia się następująco:

  1. Higienizacja
  2. Wybielanie
  3. Infiltracja płynną żywicą ICON.

W naszym gabinecie @dentifem specjalistką od ICON jest Marcela 🙂

Zapraszamy do zapisów w naszej recepcji pod numerem telefonu 535 888 886 lub przez portal @znanylekarz.

#odwapnienia #ortodonta #ortodoncjakielce #zdrowezeby 

Komentarze

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
791 375 371
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

    Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC