Umów się na konsultacje online

Zapraszam na wideokonsultacje ortodontyczne dla dzieci. Połącz się ze mną na Skype lub umów wizytę przez portal Znany Lekarz.

Prostsze niż myślisz

Witaj! Jestem Karolina Rokita

Pragnę dzielić się z Wami doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Kocham to co robię

Chętnie podzielę się wiedzą

Moi pacjenci mają wiele pytań odnośnie aparatów, pielęgnacji i sposobów leczenia. Często też muszę prostować ich błędne przekonania i informacje, które gdzieś zasłyszeli lub znaleźli w otchłaniach Internetu. Dlaczego daje mi to taką satysfakcję? Tu dowiesz się więcej na temat moich motywacji.

Wspieram Cię w walce o zdrowy uśmiech!

Komentarze: 0

Jak wygląda konsultacja ortodontyczna?

09 stycznia 2021

Pierwsza wizyta u ortodonty często jest przyczyną niepotrzebnego stresu, szczególnie dotyczy to dzieci. Jak wygląda taka konsultacja?

Kiedy w moim gabinecie pojawia się nowy Pacjent, najpierw zawsze pytam o problem, z którym się zgłasza. Często pacjenci przychodzą do ortodonty, ponieważ:

  • Nie są zadowoleni z ustawienia swoich zębów
  • Zostali skierowani przez dentystę, który zauważył nieprawidłowe ustawienie zębów, które prowadzi do ich przeciążania
  • Zęby trzeba inaczej ustawić przed wykonaniem uzupełnień protetycznych
  • Rodzice młodszych pacjentów chcą sprawdzić czy leczenie ortodontyczne w ogóle będzie potrzebne.
  • Potem pada pytanie o wiek pacjenta. Jest ono szczególnie istotne w przypadku dzieci, u których na różnych etapach rozwoju można zastosować różnego rodzaju leczenie ( albo można się z nim wstrzymać).

Kolejny punkt konsultacji to badanie Pacjenta. Oceniam ustawienie zębów i jego rysy twarzy.

Jeżeli posiadasz wcześniej wykonane zdjęcie pantomograficzne lub cefalometryczne – zabierz je ze sobą. Pozwalają one dokładnie ustalić plan leczenia, szczególnie, jeśli trzeba podjąć decyzję dotyczącą ekstrakcji ( usunięcia) zębów.

Podczas konsultacji ustalany jest wstępny plan leczenia.

Teraz jest czas na prezentację rodzajów aparatów, zadawanie pytań, omówienie plusów i minusów leczenia ortodontycznego 🙂

Jeśli w tym momencie Pacjent decyduje się podjąć leczenie ( i mamy jeszcze czas) – na tej samej wizycie pobierane są wyciski ( na specjalne plastikowe łyżki nakładana jest elastyczna masa, która po dociśnięciu do zębów zastyga) i wykonywane są zdjęcia aparatem fotograficznym. Następnie ustalamy termin naklejenia aparatu lub odbioru ruchomego aparatu ortodontycznego.

Komentarze

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
791 375 371
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

    Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC