Lecz się u specjalisty ortodoncji

Zapraszam na konsultacje ortodontyczne dla dzieci i dorosłych w gabinecie Dentifem. Umów wizytę przez portal Znany Lekarz i rozpocznij leczenie niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi. Dla Pacjentów mieszkających w innej miejscowości/kraju istnieje możliwość zdalnego leczenia ortodontycznego!

Prostsze niż myślisz

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nazywam się Karolina Rokita

Jestem specjalistą ortodoncji. Pragnę dzielić się z Państwem doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Ortodoncja to moja pasja

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nowoczesna, cyfrowa ortodoncja

Moją pasją jest wprowadzanie do codziennej pracy nowoczesnych, cyfrowych technologii. Jednym z głównych obszarów moich zainteresowań jest leczenie z wykorzystaniem niewidocznych nakładek (alignerów), które są wygodne, dają przewidywalne wyniki leczenia i dobrze wyglądają. Aby wyniki były przewidywalne, wymaga to od lekarza wielu szkoleń, webinarów, poświęconego czasu, wyobraźni przestrzennej, wyczucia estetyki oraz ogólnego doświadczenia w leczeniu ortodontycznym. Dowiedz się więcej o moich motywacjach.

Nowoczesne, bezbolesne leczenie na wyciągnięcie ręki!

Komentarze: 0

Jak wygląda konsultacja ortodontyczna?

09 stycznia 2021

Pierwsza wizyta u ortodonty często jest przyczyną niepotrzebnego stresu, szczególnie dotyczy to dzieci. Jak wygląda taka konsultacja?

Kiedy w moim gabinecie pojawia się nowy Pacjent, najpierw zawsze pytam o problem, z którym się zgłasza. Często pacjenci przychodzą do ortodonty, ponieważ:

  • Nie są zadowoleni z ustawienia swoich zębów
  • Zostali skierowani przez dentystę, który zauważył nieprawidłowe ustawienie zębów, które prowadzi do ich przeciążania
  • Zęby trzeba inaczej ustawić przed wykonaniem uzupełnień protetycznych
  • Rodzice młodszych pacjentów chcą sprawdzić czy leczenie ortodontyczne w ogóle będzie potrzebne.
  • Potem pada pytanie o wiek pacjenta. Jest ono szczególnie istotne w przypadku dzieci, u których na różnych etapach rozwoju można zastosować różnego rodzaju leczenie ( albo można się z nim wstrzymać).

Kolejny punkt konsultacji to badanie Pacjenta. Oceniam ustawienie zębów i jego rysy twarzy.

Jeżeli posiadasz wcześniej wykonane zdjęcie pantomograficzne lub cefalometryczne – zabierz je ze sobą. Pozwalają one dokładnie ustalić plan leczenia, szczególnie, jeśli trzeba podjąć decyzję dotyczącą ekstrakcji ( usunięcia) zębów.

Podczas konsultacji ustalany jest wstępny plan leczenia.

Teraz jest czas na prezentację rodzajów aparatów, zadawanie pytań, omówienie plusów i minusów leczenia ortodontycznego 🙂

Jeśli w tym momencie Pacjent decyduje się podjąć leczenie ( i mamy jeszcze czas) – na tej samej wizycie pobierane są wyciski ( na specjalne plastikowe łyżki nakładana jest elastyczna masa, która po dociśnięciu do zębów zastyga) i wykonywane są zdjęcia aparatem fotograficznym. Następnie ustalamy termin naklejenia aparatu lub odbioru ruchomego aparatu ortodontycznego.

Komentarze

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
535 888 886
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

    Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC