Lecz się u specjalisty ortodoncji

Zapraszam na konsultacje ortodontyczne dla dzieci i dorosłych w gabinecie Dentifem. Umów wizytę przez portal Znany Lekarz i rozpocznij leczenie niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi. Dla Pacjentów mieszkających w innej miejscowości/kraju istnieje możliwość zdalnego leczenia ortodontycznego!

Prostsze niż myślisz

Nazywam się Karolina Rokita

Jestem specjalistą ortodoncji. Pragnę dzielić się z Państwem doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Ortodoncja to moja pasja

Nowoczesna, cyfrowa ortodoncja

Moją pasją jest wprowadzanie do codziennej pracy nowoczesnych, cyfrowych technologii. Jednym z głównych obszarów moich zainteresowań jest leczenie z wykorzystaniem niewidocznych nakładek (alignerów), które są wygodne, dają przewidywalne wyniki leczenia i dobrze wyglądają. Aby wyniki były przewidywalne, wymaga to od lekarza wielu szkoleń, webinarów, poświęconego czasu, wyobraźni przestrzennej, wyczucia estetyki oraz ogólnego doświadczenia w leczeniu ortodontycznym. Dowiedz się więcej o moich motywacjach.

Nowoczesne, bezbolesne leczenie na wyciągnięcie ręki!

Komentarze: 0

Jak wygląda konsultacja ortodontyczna?

09 stycznia 2021

Pierwsza wizyta u ortodonty często jest przyczyną niepotrzebnego stresu, szczególnie dotyczy to dzieci. Jak wygląda taka konsultacja?

Kiedy w moim gabinecie pojawia się nowy Pacjent, najpierw zawsze pytam o problem, z którym się zgłasza. Często pacjenci przychodzą do ortodonty, ponieważ:

  • Nie są zadowoleni z ustawienia swoich zębów
  • Zostali skierowani przez dentystę, który zauważył nieprawidłowe ustawienie zębów, które prowadzi do ich przeciążania
  • Zęby trzeba inaczej ustawić przed wykonaniem uzupełnień protetycznych
  • Rodzice młodszych pacjentów chcą sprawdzić czy leczenie ortodontyczne w ogóle będzie potrzebne.
  • Potem pada pytanie o wiek pacjenta. Jest ono szczególnie istotne w przypadku dzieci, u których na różnych etapach rozwoju można zastosować różnego rodzaju leczenie ( albo można się z nim wstrzymać).

Kolejny punkt konsultacji to badanie Pacjenta. Oceniam ustawienie zębów i jego rysy twarzy.

Jeżeli posiadasz wcześniej wykonane zdjęcie pantomograficzne lub cefalometryczne – zabierz je ze sobą. Pozwalają one dokładnie ustalić plan leczenia, szczególnie, jeśli trzeba podjąć decyzję dotyczącą ekstrakcji ( usunięcia) zębów.

Podczas konsultacji ustalany jest wstępny plan leczenia.

Teraz jest czas na prezentację rodzajów aparatów, zadawanie pytań, omówienie plusów i minusów leczenia ortodontycznego 🙂

Jeśli w tym momencie Pacjent decyduje się podjąć leczenie ( i mamy jeszcze czas) – na tej samej wizycie pobierane są wyciski ( na specjalne plastikowe łyżki nakładana jest elastyczna masa, która po dociśnięciu do zębów zastyga) i wykonywane są zdjęcia aparatem fotograficznym. Następnie ustalamy termin naklejenia aparatu lub odbioru ruchomego aparatu ortodontycznego.

Komentarze

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
535 888 886
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

    Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC