Lecz się u specjalisty ortodoncji

Zapraszam na konsultacje ortodontyczne dla dzieci i dorosłych w gabinecie Dentifem. Umów wizytę przez portal Znany Lekarz i rozpocznij leczenie niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi. Dla Pacjentów mieszkających w innej miejscowości/kraju istnieje możliwość zdalnego leczenia ortodontycznego!

Prostsze niż myślisz

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nazywam się Karolina Rokita

Jestem specjalistą ortodoncji. Pragnę dzielić się z Państwem doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Ortodoncja to moja pasja

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nowoczesna, cyfrowa ortodoncja

Moją pasją jest wprowadzanie do codziennej pracy nowoczesnych, cyfrowych technologii. Jednym z głównych obszarów moich zainteresowań jest leczenie z wykorzystaniem niewidocznych nakładek (alignerów), które są wygodne, dają przewidywalne wyniki leczenia i dobrze wyglądają. Aby wyniki były przewidywalne, wymaga to od lekarza wielu szkoleń, webinarów, poświęconego czasu, wyobraźni przestrzennej, wyczucia estetyki oraz ogólnego doświadczenia w leczeniu ortodontycznym. Dowiedz się więcej o moich motywacjach.

Nowoczesne, bezbolesne leczenie na wyciągnięcie ręki!

Komentarze: 0

Jak wygląda demontaż stałego aparatu ortodontycznego?

26 stycznia 2021

Nareszcie nadszedł ten dzień! Leczenie ortodontyczne zostało zakończone i nadszedł moment rozstania się z  aparatem. Taki zabieg trwa około 0,5 – 1h. Jak wygląda?

Zaczynam od przygotowania językowej/podniebienne części zębów do naklejenia stałego retejnera. Myję zęby szczoteczką i pastą. Po umyciu nakładany jest wytrawiacz (1) , po jego spłukaniu zęby są gotowe na naklejenie retejnera (2) .

Po naklejeniu retejnera zdejmuję zamki ortodontyczne za pomocą specjalnych kleszczy (3). Po zdjęciu zamków, czyszczę zęby z pozostałego kleju (4). Czasami delikatnie zmieniam kształt zębów, tak, by zatuszować ich starcie, które jest spowodowane nieprawidłowym ustawieniem sprzed leczenia ortodontycznego. Taka korekta nie zawsze jest możliwa – jak już wspominałam w poprzednich postach, czasami zmiana kształtu zębów jest możliwa tylko przez dobudowanie brakującego fragmentu zęba. 

Jeżeli zęby Pacjenta są przebarwione – konieczny może być zabieg piaskowania. 

Po zdjęciu górnego aparatu pobieram wyciski pod ruchomy aparat retencyjny, zakładany na noc przez pacjenta (5,6). Aparat ruchomy oddawany jest po kilku dniach (7). Kolor aparatu wybiera Pacjent :). 

Zdjęcie aparatu ortodontycznego to jeszcze nie koniec przygody z ortodoncją. Retencja jest tak samo ważnym elementem procesu leczenia jak czas spędzony z naklejonym zamkami ortodontycznymi. Wizyty kontrolne po zdjęciu aparatu ortodontycznego odbywają się po miesiącu, potem po 3 miesiącach, po pół roku i raz w roku.

Komentarze

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
535 888 886
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

    Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC