Umów się na konsultacje online

Zapraszam na wideokonsultacje ortodontyczne dla dzieci. Połącz się ze mną na Skype lub umów wizytę przez portal Znany Lekarz.

Prostsze niż myślisz

Witaj! Jestem Karolina Rokita

Pragnę dzielić się z Wami doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Kocham to co robię

Chętnie podzielę się wiedzą

Moi pacjenci mają wiele pytań odnośnie aparatów, pielęgnacji i sposobów leczenia. Często też muszę prostować ich błędne przekonania i informacje, które gdzieś zasłyszeli lub znaleźli w otchłaniach Internetu. Dlaczego daje mi to taką satysfakcję? Tu dowiesz się więcej na temat moich motywacji.

Wspieram Cię w walce o zdrowy uśmiech!

Komentarze: 0

Jak wygląda demontaż stałego aparatu ortodontycznego?

26 stycznia 2021

Nareszcie nadszedł ten dzień! Leczenie ortodontyczne zostało zakończone i nadszedł moment rozstania się z  aparatem. Taki zabieg trwa około 0,5 – 1h. Jak wygląda?

Zaczynam od przygotowania językowej/podniebienne części zębów do naklejenia stałego retejnera. Myję zęby szczoteczką i pastą. Po umyciu nakładany jest wytrawiacz (1) , po jego spłukaniu zęby są gotowe na naklejenie retejnera (2) .

Po naklejeniu retejnera zdejmuję zamki ortodontyczne za pomocą specjalnych kleszczy (3). Po zdjęciu zamków, czyszczę zęby z pozostałego kleju (4). Czasami delikatnie zmieniam kształt zębów, tak, by zatuszować ich starcie, które jest spowodowane nieprawidłowym ustawieniem sprzed leczenia ortodontycznego. Taka korekta nie zawsze jest możliwa – jak już wspominałam w poprzednich postach, czasami zmiana kształtu zębów jest możliwa tylko przez dobudowanie brakującego fragmentu zęba. 

Jeżeli zęby Pacjenta są przebarwione – konieczny może być zabieg piaskowania. 

Po zdjęciu górnego aparatu pobieram wyciski pod ruchomy aparat retencyjny, zakładany na noc przez pacjenta (5,6). Aparat ruchomy oddawany jest po kilku dniach (7). Kolor aparatu wybiera Pacjent :). 

Zdjęcie aparatu ortodontycznego to jeszcze nie koniec przygody z ortodoncją. Retencja jest tak samo ważnym elementem procesu leczenia jak czas spędzony z naklejonym zamkami ortodontycznymi. Wizyty kontrolne po zdjęciu aparatu ortodontycznego odbywają się po miesiącu, potem po 3 miesiącach, po pół roku i raz w roku.

Komentarze

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
791 375 371
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

    Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC