Lecz się u specjalisty ortodoncji

Zapraszam na konsultacje ortodontyczne dla dzieci i dorosłych w gabinecie Dentifem. Umów wizytę przez portal Znany Lekarz i rozpocznij leczenie niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi. Dla Pacjentów mieszkających w innej miejscowości/kraju istnieje możliwość zdalnego leczenia ortodontycznego!

Prostsze niż myślisz

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nazywam się Karolina Rokita

Jestem specjalistą ortodoncji. Pragnę dzielić się z Państwem doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Ortodoncja to moja pasja

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nowoczesna, cyfrowa ortodoncja

Moją pasją jest wprowadzanie do codziennej pracy nowoczesnych, cyfrowych technologii. Jednym z głównych obszarów moich zainteresowań jest leczenie z wykorzystaniem niewidocznych nakładek (alignerów), które są wygodne, dają przewidywalne wyniki leczenia i dobrze wyglądają. Aby wyniki były przewidywalne, wymaga to od lekarza wielu szkoleń, webinarów, poświęconego czasu, wyobraźni przestrzennej, wyczucia estetyki oraz ogólnego doświadczenia w leczeniu ortodontycznym. Dowiedz się więcej o moich motywacjach.

Nowoczesne, bezbolesne leczenie na wyciągnięcie ręki!

Komentarze: 0

Jak przygotować zęby na naklejenie stałego aparatu ortodontycznego?

23 stycznia 2021
  1. Zarezerwuj termin na przegląd jamy ustnej u Twojego dentysty. Przed naklejeniem aparatu trzeba sprawdzić, czy w Twoich zębach nie ma próchnicy. Na taką wizytę warto wybrać się ze zdjęciem pantomograficznym. To, że zęby nie bolą, nie znaczy, że nie ma w nich ubytków, które trzeba wyleczyć. Czasami konieczne jest też ponowne leczenie endodontyczne (kanałowe) zębów, które były już leczone w przeszłości. Takie „niepewne” zęby, nawet jeśli nie bolą, mogą zacząć dawać objawy w momencie, kiedy zaczyna na nie działać siła przyłożona za pomocą aparatu ortodontycznego. Podczas użytkowania stałego aparatu ortodontycznego zalecane są wizyty kontrolne u dentysty. Leczenie zębów w aparacie jest możliwe, choć bywa utrudnione przez umiejscowienie elementów aparatu.
  2. Umów się na higienizację. Scaling (usuwanie kamienia) i piaskowanie (usuwanie przebarwień) powinno być wykonane przynajmniej 1 dzień przed zabiegiem mocowania stałego aparatu ortodontycznego. Zwykle po zabiegach higienizacyjnych dziąsła mogą krwawić oraz z kieszonek może wydzielać się zwiększona ilość płynu dziąsłowego. Przeszkadza to w utrzymaniu suchości, potrzebnej do prawidłowego umocowania zamków ortodontycznych. W trakcie leczenia ortodontycznego można poddawać się zabiegom higienizacyjnym, nie wpływa to na utrzymanie zamków na zębach.
  3. W zależności od wady zgryzu, czasami istnieje możliwość usunięcia zębów przed leczeniem, a czasami trzeba zrobić wszystko, żeby je utrzymać w jamie ustnej. Zdarza się, że niektóre zęby mają bardzo krótką koronę kliniczną ( często dotyczy to wielokrotnie leczonych 6ek). Na takie zęby trzeba nałożyć korony protetyczne, co zwiększa powierzchnię korony zęba i pozwala na naklejenie na ich powierzchni zamka ortodontycznego.

Komentarze

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
535 888 886
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

    Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC