Lecz się u specjalisty ortodoncji

Zapraszam na konsultacje ortodontyczne dla dzieci i dorosłych w gabinecie Dentifem. Umów wizytę przez portal Znany Lekarz i rozpocznij leczenie niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi. Dla Pacjentów mieszkających w innej miejscowości/kraju istnieje możliwość zdalnego leczenia ortodontycznego!

Prostsze niż myślisz

Nazywam się Karolina Rokita

Jestem specjalistą ortodoncji. Pragnę dzielić się z Państwem doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Ortodoncja to moja pasja

Nowoczesna, cyfrowa ortodoncja

Moją pasją jest wprowadzanie do codziennej pracy nowoczesnych, cyfrowych technologii. Jednym z głównych obszarów moich zainteresowań jest leczenie z wykorzystaniem niewidocznych nakładek (alignerów), które są wygodne, dają przewidywalne wyniki leczenia i dobrze wyglądają. Aby wyniki były przewidywalne, wymaga to od lekarza wielu szkoleń, webinarów, poświęconego czasu, wyobraźni przestrzennej, wyczucia estetyki oraz ogólnego doświadczenia w leczeniu ortodontycznym. Dowiedz się więcej o moich motywacjach.

Nowoczesne, bezbolesne leczenie na wyciągnięcie ręki!

Komentarze: 0

Jak przygotować zęby na naklejenie stałego aparatu ortodontycznego?

23 stycznia 2021
  1. Zarezerwuj termin na przegląd jamy ustnej u Twojego dentysty. Przed naklejeniem aparatu trzeba sprawdzić, czy w Twoich zębach nie ma próchnicy. Na taką wizytę warto wybrać się ze zdjęciem pantomograficznym. To, że zęby nie bolą, nie znaczy, że nie ma w nich ubytków, które trzeba wyleczyć. Czasami konieczne jest też ponowne leczenie endodontyczne (kanałowe) zębów, które były już leczone w przeszłości. Takie „niepewne” zęby, nawet jeśli nie bolą, mogą zacząć dawać objawy w momencie, kiedy zaczyna na nie działać siła przyłożona za pomocą aparatu ortodontycznego. Podczas użytkowania stałego aparatu ortodontycznego zalecane są wizyty kontrolne u dentysty. Leczenie zębów w aparacie jest możliwe, choć bywa utrudnione przez umiejscowienie elementów aparatu.
  2. Umów się na higienizację. Scaling (usuwanie kamienia) i piaskowanie (usuwanie przebarwień) powinno być wykonane przynajmniej 1 dzień przed zabiegiem mocowania stałego aparatu ortodontycznego. Zwykle po zabiegach higienizacyjnych dziąsła mogą krwawić oraz z kieszonek może wydzielać się zwiększona ilość płynu dziąsłowego. Przeszkadza to w utrzymaniu suchości, potrzebnej do prawidłowego umocowania zamków ortodontycznych. W trakcie leczenia ortodontycznego można poddawać się zabiegom higienizacyjnym, nie wpływa to na utrzymanie zamków na zębach.
  3. W zależności od wady zgryzu, czasami istnieje możliwość usunięcia zębów przed leczeniem, a czasami trzeba zrobić wszystko, żeby je utrzymać w jamie ustnej. Zdarza się, że niektóre zęby mają bardzo krótką koronę kliniczną ( często dotyczy to wielokrotnie leczonych 6ek). Na takie zęby trzeba nałożyć korony protetyczne, co zwiększa powierzchnię korony zęba i pozwala na naklejenie na ich powierzchni zamka ortodontycznego.

Komentarze

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
791 375 371
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

    Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC