Umów się na konsultacje online

Zapraszam na wideokonsultacje ortodontyczne dla dzieci. Połącz się ze mną na Skype lub umów wizytę przez portal Znany Lekarz.

Prostsze niż myślisz

Witaj! Jestem Karolina Rokita

Pragnę dzielić się z Wami doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Kocham to co robię

Chętnie podzielę się wiedzą

Moi pacjenci mają wiele pytań odnośnie aparatów, pielęgnacji i sposobów leczenia. Często też muszę prostować ich błędne przekonania i informacje, które gdzieś zasłyszeli lub znaleźli w otchłaniach Internetu. Dlaczego daje mi to taką satysfakcję? Tu dowiesz się więcej na temat moich motywacji.

Wspieram Cię w walce o zdrowy uśmiech!

Komentarze: 0

Jak przygotować zęby na naklejenie stałego aparatu ortodontycznego?

23 stycznia 2021
  1. Zarezerwuj termin na przegląd jamy ustnej u Twojego dentysty. Przed naklejeniem aparatu trzeba sprawdzić, czy w Twoich zębach nie ma próchnicy. Na taką wizytę warto wybrać się ze zdjęciem pantomograficznym. To, że zęby nie bolą, nie znaczy, że nie ma w nich ubytków, które trzeba wyleczyć. Czasami konieczne jest też ponowne leczenie endodontyczne (kanałowe) zębów, które były już leczone w przeszłości. Takie „niepewne” zęby, nawet jeśli nie bolą, mogą zacząć dawać objawy w momencie, kiedy zaczyna na nie działać siła przyłożona za pomocą aparatu ortodontycznego. Podczas użytkowania stałego aparatu ortodontycznego zalecane są wizyty kontrolne u dentysty. Leczenie zębów w aparacie jest możliwe, choć bywa utrudnione przez umiejscowienie elementów aparatu.
  2. Umów się na higienizację. Scaling (usuwanie kamienia) i piaskowanie (usuwanie przebarwień) powinno być wykonane przynajmniej 1 dzień przed zabiegiem mocowania stałego aparatu ortodontycznego. Zwykle po zabiegach higienizacyjnych dziąsła mogą krwawić oraz z kieszonek może wydzielać się zwiększona ilość płynu dziąsłowego. Przeszkadza to w utrzymaniu suchości, potrzebnej do prawidłowego umocowania zamków ortodontycznych. W trakcie leczenia ortodontycznego można poddawać się zabiegom higienizacyjnym, nie wpływa to na utrzymanie zamków na zębach.
  3. W zależności od wady zgryzu, czasami istnieje możliwość usunięcia zębów przed leczeniem, a czasami trzeba zrobić wszystko, żeby je utrzymać w jamie ustnej. Zdarza się, że niektóre zęby mają bardzo krótką koronę kliniczną ( często dotyczy to wielokrotnie leczonych 6ek). Na takie zęby trzeba nałożyć korony protetyczne, co zwiększa powierzchnię korony zęba i pozwala na naklejenie na ich powierzchni zamka ortodontycznego.

Komentarze

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
791 375 371
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

    Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC