Lecz się u specjalisty ortodoncji

Zapraszam na konsultacje ortodontyczne dla dzieci i dorosłych w gabinecie Dentifem. Umów wizytę przez portal Znany Lekarz i rozpocznij leczenie niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi. Dla Pacjentów mieszkających w innej miejscowości/kraju istnieje możliwość zdalnego leczenia ortodontycznego!

Prostsze niż myślisz

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nazywam się Karolina Rokita

Jestem specjalistą ortodoncji. Pragnę dzielić się z Państwem doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Ortodoncja to moja pasja

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nowoczesna, cyfrowa ortodoncja

Moją pasją jest wprowadzanie do codziennej pracy nowoczesnych, cyfrowych technologii. Jednym z głównych obszarów moich zainteresowań jest leczenie z wykorzystaniem niewidocznych nakładek (alignerów), które są wygodne, dają przewidywalne wyniki leczenia i dobrze wyglądają. Aby wyniki były przewidywalne, wymaga to od lekarza wielu szkoleń, webinarów, poświęconego czasu, wyobraźni przestrzennej, wyczucia estetyki oraz ogólnego doświadczenia w leczeniu ortodontycznym. Dowiedz się więcej o moich motywacjach.

Nowoczesne, bezbolesne leczenie na wyciągnięcie ręki!

Komentarze: 0

Jak dbać o ruchomy aparat ortodontyczny?

14 stycznia 2021

Przez pierwsze kilka dni noszenia ruchomego aparatu trzeba wykazać się cierpliwością. Z początku podczas jego użytkowania wydziela się dużo śliny – ulega to normalizacji po około 4-5 dniach. Zdarza się, że w pierwszym tygodniu noszenia aparatu pacjent wyjmuje/ wypluwa go podczas snu. To również związane jest ze zwiększoną produkcją śliny i przemija po kilku dniach. Czasami dzieci zgłaszają uczucie rozpychania, które towarzyszy pierwszym dniom noszenia aparatu – przemija przy regularnym jego użytkowaniu.

Aparat powinien znajdować się tylko w trzech miejscach:

  •  W jamie ustnej podczas noszenia,
  •  W specjalnym pudełku, otrzymanym od ortodonty,
  •  W roztworze do odkamieniania (można używać specjalnym musujących tabletek do protez, które można kupić w drogerii lub w aptece; część pacjentów moczy aparaty przez dwie godziny w roztworze octu z sodą oczyszczoną).

Aparat nie powinien stale przebywać w szklance z wodą – może to prowadzić do rozwijania się na jego powierzchni grzybów i bakterii. Po wyjęciu z buzi aparat myjemy mydłem lub płynem do mycia naczyń. Aparatu nie myjemy pastą do zębów, która jest ścierna oraz może tworzyć osad blokujący śrubę służącą do rozkręcania aparatu. Następnie aparat należy odłożyć do pudełka, gdzie przechowywany jest na sucho.

Dzieci należy uczulić na kilka kwestii:

  • Nie zawijamy aparatu w chusteczki higieniczne – może on wtedy zostać niechcący wyrzucony!
  • Jeśli w domu jest pies lub kot – aparat zawsze powinien być odkładany poza jego zasięgiem.
  • Aparatu nie wkładamy do kieszeni bez pudełka – metalowe elementy mogą ulec odkształceniu lub odłamaniu.
  • Nie należy nosić aparatu podczas zajęć sportowych.

 

Komentarze

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
535 888 886
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

    Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC