Umów się na konsultacje online

Zapraszam na wideokonsultacje ortodontyczne dla dzieci. Połącz się ze mną na Skype lub umów wizytę przez portal Znany Lekarz.

Prostsze niż myślisz

Witaj! Jestem Karolina Rokita

Pragnę dzielić się z Wami doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Kocham to co robię

Chętnie podzielę się wiedzą

Moi pacjenci mają wiele pytań odnośnie aparatów, pielęgnacji i sposobów leczenia. Często też muszę prostować ich błędne przekonania i informacje, które gdzieś zasłyszeli lub znaleźli w otchłaniach Internetu. Dlaczego daje mi to taką satysfakcję? Tu dowiesz się więcej na temat moich motywacji.

Wspieram Cię w walce o zdrowy uśmiech!

Komentarze: 0

Jak dbać o ruchomy aparat ortodontyczny?

14 stycznia 2021

Przez pierwsze kilka dni noszenia ruchomego aparatu trzeba wykazać się cierpliwością. Z początku podczas jego użytkowania wydziela się dużo śliny – ulega to normalizacji po około 4-5 dniach. Zdarza się, że w pierwszym tygodniu noszenia aparatu pacjent wyjmuje/ wypluwa go podczas snu. To również związane jest ze zwiększoną produkcją śliny i przemija po kilku dniach. Czasami dzieci zgłaszają uczucie rozpychania, które towarzyszy pierwszym dniom noszenia aparatu – przemija przy regularnym jego użytkowaniu.

Aparat powinien znajdować się tylko w trzech miejscach:

  •  W jamie ustnej podczas noszenia,
  •  W specjalnym pudełku, otrzymanym od ortodonty,
  •  W roztworze do odkamieniania (można używać specjalnym musujących tabletek do protez, które można kupić w drogerii lub w aptece; część pacjentów moczy aparaty przez dwie godziny w roztworze octu z sodą oczyszczoną).

Aparat nie powinien stale przebywać w szklance z wodą – może to prowadzić do rozwijania się na jego powierzchni grzybów i bakterii. Po wyjęciu z buzi aparat myjemy mydłem lub płynem do mycia naczyń. Aparatu nie myjemy pastą do zębów, która jest ścierna oraz może tworzyć osad blokujący śrubę służącą do rozkręcania aparatu. Następnie aparat należy odłożyć do pudełka, gdzie przechowywany jest na sucho.

Dzieci należy uczulić na kilka kwestii:

  • Nie zawijamy aparatu w chusteczki higieniczne – może on wtedy zostać niechcący wyrzucony!
  • Jeśli w domu jest pies lub kot – aparat zawsze powinien być odkładany poza jego zasięgiem.
  • Aparatu nie wkładamy do kieszeni bez pudełka – metalowe elementy mogą ulec odkształceniu lub odłamaniu.
  • Nie należy nosić aparatu podczas zajęć sportowych.

 

Komentarze

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
791 375 371
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

    Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC