Lecz się u specjalisty ortodoncji

Zapraszam na konsultacje ortodontyczne dla dzieci i dorosłych w gabinecie Dentifem. Umów wizytę przez portal Znany Lekarz i rozpocznij leczenie niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi. Dla Pacjentów mieszkających w innej miejscowości/kraju istnieje możliwość zdalnego leczenia ortodontycznego!

Prostsze niż myślisz

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nazywam się Karolina Rokita

Jestem specjalistą ortodoncji. Pragnę dzielić się z Państwem doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Ortodoncja to moja pasja

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nowoczesna, cyfrowa ortodoncja

Moją pasją jest wprowadzanie do codziennej pracy nowoczesnych, cyfrowych technologii. Jednym z głównych obszarów moich zainteresowań jest leczenie z wykorzystaniem niewidocznych nakładek (alignerów), które są wygodne, dają przewidywalne wyniki leczenia i dobrze wyglądają. Aby wyniki były przewidywalne, wymaga to od lekarza wielu szkoleń, webinarów, poświęconego czasu, wyobraźni przestrzennej, wyczucia estetyki oraz ogólnego doświadczenia w leczeniu ortodontycznym. Dowiedz się więcej o moich motywacjach.

Nowoczesne, bezbolesne leczenie na wyciągnięcie ręki!

Komentarze: 0

Czy zdalne prowadzenie leczenia ortodontycznego jest możliwe?

10 stycznia 2022

Dostaję od Was dużo maili z zapytaniem, czy byłabym w stanie prowadzić Wasze leczenie ortodontyczne w sytuacji, gdy mieszkacie w innym mieście lub w innym kraju.

To zależy od wady zgryzu i zaangażowania pacjenta. Podczas noszenia klasycznego stałego aparatu ortodontycznego, wizyty odbywają się zwykle co 4-8 tygodni. Każde pominięcie wizyty wydłuża czas leczenia. W sytuacji, kiedy dochodzi do awarii, czyli odklejenia zamka czy złamania drutu – konieczna jest dodatkowa wizyta, której umówienie może być problemem dla kogoś, kto mieszka daleko. Jedną z opcji jest leczenie za pomocą stałego aparatu samoligaturującego, który działa inaczej niż klasyczny metalowy aparat i wizyty kontrolne przy jego stosowaniu odbywają się rzadziej. Niestety nawet ta opcja nie wyklucza popularnych awarii.

Najlepszym rozwiązaniem jest leczenie za pomocą przezroczystych nakładek. Ze względu na to, że z góry wiemy, ile to leczenie będzie trwało (przy założeniu, że pacjent nosi nakładki), dużo łatwiej jest prowadzić tego typu leczenie na odległość. Tym bardziej, że z pomocą przychodzi nam Dental Monitoring, o którym pisałam w jednym z poprzednich postów. Korzystając z tego systemu, możemy się spotkać na kontroli w gabinecie co 4-6 miesięcy, ponieważ pozostałe wizyty odbywają się zdalnie, z wykorzystaniem aplikacji Dental Monitoring. Pacjent wykonuje co tydzień skany, za pomocą skanboxu, które następnie przesyłane są do mnie. Na ich podstawie jestem w stanie ocenić, czy nakładka może zostać wymieniona na nową, czy też konieczne jest przedłużenie czasu noszenia bieżącej nakładki. Dental Monitoring pomaga też wychwycić czy elementy aparatu uległy zniszczeniu oraz czy higiena jamy ustnej jest na odpowiednim poziomie.

Jak w praktyce wygląda rozpoczęcie takiego leczenia? 

Pierwsza wizyta, czyli konsultacja, odbywa się w gabinecie. Podczas jej trwania wykonywana jest dokumentacja, czyli zebranie materiałów potrzebnych do zaplanowania leczenia. Przedstawienie planu leczenia może się odbyć podczas wizyty zdalnej. 

Kolejna wizyta również odbywa się w gabinecie – w jej trakcie na zęby naklejane są specjalne kompozytowe zaczepy, które potrzebne są podczas leczenia aparatami nakładkowymi. Pacjent, po instruktażu, otrzymuje nakładki oraz skan box Dental Monitoring.

Następnie Pacjent kontrolowany jest w aplikacji, a spotkanie na żywo możemy umówić po 4-6 miesiącach od rozpoczęcia leczenia. 

Czasami dostaję pytania dotyczące zdalnego leczenia dzieci za pomocą aparatów ruchomych. Tutaj sytuacja wygląda różnie – są dzieciaki, które nigdy nie uszkadzają aparatów, a mam też małych pacjentów, którzy są w stanie zniszczyć aparat lub jego część co 2-3 miesiące. Jak najbardziej dzieci również można kontrolować za pomocą systemu Dental Monitoring, jednak nie przeskoczymy tego, że w sytuacji uszkodzenia aparatu konieczna jest wizyta na żywo w gabinecie.

Dzieci można też leczyć aparatami nakładkowymi, co tak samo jak w przypadku dorosłych, zmniejsza liczbę awarii, które mogą zostać od razu wyłapane podczas cotygodniowego skanowania.

Jeśli macie jakieś pytania, zachęcam Was do zadawania ich w komentarzach 🙂

Komentarze

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
535 888 886
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

    Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC