Lecz się u specjalisty ortodoncji

Zapraszam na konsultacje ortodontyczne dla dzieci i dorosłych w gabinecie Dentifem. Umów wizytę przez portal Znany Lekarz i rozpocznij leczenie niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi. Dla Pacjentów mieszkających w innej miejscowości/kraju istnieje możliwość zdalnego leczenia ortodontycznego!

Prostsze niż myślisz

Nazywam się Karolina Rokita

Jestem specjalistą ortodoncji. Pragnę dzielić się z Państwem doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Ortodoncja to moja pasja

Nowoczesna, cyfrowa ortodoncja

Moją pasją jest wprowadzanie do codziennej pracy nowoczesnych, cyfrowych technologii. Jednym z głównych obszarów moich zainteresowań jest leczenie z wykorzystaniem niewidocznych nakładek (alignerów), które są wygodne, dają przewidywalne wyniki leczenia i dobrze wyglądają. Aby wyniki były przewidywalne, wymaga to od lekarza wielu szkoleń, webinarów, poświęconego czasu, wyobraźni przestrzennej, wyczucia estetyki oraz ogólnego doświadczenia w leczeniu ortodontycznym. Dowiedz się więcej o moich motywacjach.

Nowoczesne, bezbolesne leczenie na wyciągnięcie ręki!

Komentarze: 0

Czy wiesz, że istnieje związek pomiędzy chrapaniem a występowaniem depresji?

13 listopada 2023

Czy wiesz, że istnieje związek pomiędzy chrapaniem a występowaniem depresji?

Dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Na co jeszcze mogą wpływać istniejące u Pacjenta zaburzenia snu?

 • Na pracę układu sercowo-naczyniowego (w tym na częstość występowania wysokiego ciśnienia krwi, częstość występowania zawałów),
 • Na poziom cukru we krwi
 • Na trudność w utrzymaniu prawidłowej masy ciała
 • Na poziom koncentracji w ciągu dnia
 • Na odczucie zmęczenia zaraz po wstaniu oraz odczucie zmęczenia w ciągu dnia
 • Na odczuwanie senności w ciągu dnia
 • Na pracę nerek
 • Na ogólny spadek jakości życia
 • U dzieci: na brak koncentracji w ciągu dnia, zwężenie łuków zębowych, nieprawidłowy wzrost twarzy, problemy z kręgosłupem….

Jeśli masz problemy ze snem (chrapiesz, nie możesz spać, a może śpisz z otwartą buzią…): wymaga to odpowiedniej diagnostyki i wdrożenia leczenia. W pierwszej kolejności warto skonsultować się z lekarzem laryngologiem. Przyczyny zaburzeń snu mogą być bardzo różne i wymagają indywidualnego podejścia. 

Dodatkowo, warto skonsultować się z logopedą/trenerem oddechu w celu wdrożenia technik oddechowych, które zarówno dziecku jak i dorosłemu pomagają w ustaleniu prawidłowego toru oddychania i wytrenowania odpowiednich mięśni. Często, przy długotrwałym występowaniu zaburzeń, niezbędna jest pomoc fizjoterapeuty. 

Czy mieliście świadomość, jak istotne dla naszych organizmów jest prawidłowe oddychanie podczas snu i w ciągu dnia? 

#ortodonta #ortodoncja #logopeda #logopedia #terapiaortodontyczna #terapialogopedyczna #oddychanie #treningoddechu #wdechwydech #chrapanie #zaburzeniasnu #depresja #zdrowie #karolinarokita #karolinarokitaortodonta #drrokita #holistyczneleczenie #aparatnazęby #aparatynakładkowe #nakładkiortodontyczne #couple #couplegoals #photoshoot #monday #sesjafotograficzna #zdrowie #zdrowyoddech #laryngologia #laryngolog #sen #zdrowysen

Komentarze

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
535 888 886
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

  Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC