Lecz się u specjalisty ortodoncji

Zapraszam na konsultacje ortodontyczne dla dzieci i dorosłych w gabinecie Dentifem. Umów wizytę przez portal Znany Lekarz i rozpocznij leczenie niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi. Dla Pacjentów mieszkających w innej miejscowości/kraju istnieje możliwość zdalnego leczenia ortodontycznego!

Prostsze niż myślisz

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nazywam się Karolina Rokita

Jestem specjalistą ortodoncji. Pragnę dzielić się z Państwem doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Ortodoncja to moja pasja

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nowoczesna, cyfrowa ortodoncja

Moją pasją jest wprowadzanie do codziennej pracy nowoczesnych, cyfrowych technologii. Jednym z głównych obszarów moich zainteresowań jest leczenie z wykorzystaniem niewidocznych nakładek (alignerów), które są wygodne, dają przewidywalne wyniki leczenia i dobrze wyglądają. Aby wyniki były przewidywalne, wymaga to od lekarza wielu szkoleń, webinarów, poświęconego czasu, wyobraźni przestrzennej, wyczucia estetyki oraz ogólnego doświadczenia w leczeniu ortodontycznym. Dowiedz się więcej o moich motywacjach.

Nowoczesne, bezbolesne leczenie na wyciągnięcie ręki!

Karolina Rokita Doktor Aparatka alignery nakładki ortodontyczne Nakladki ortodontyczne Kielce Ortodontka ortodonta
Komentarze: 0

Czy wiesz, że istnieje związek pomiędzy chrapaniem a występowaniem depresji?

13 listopada 2023

Czy wiesz, że istnieje związek pomiędzy chrapaniem a występowaniem depresji?

Dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Na co jeszcze mogą wpływać istniejące u Pacjenta zaburzenia snu?

 • Na pracę układu sercowo-naczyniowego (w tym na częstość występowania wysokiego ciśnienia krwi, częstość występowania zawałów),
 • Na poziom cukru we krwi
 • Na trudność w utrzymaniu prawidłowej masy ciała
 • Na poziom koncentracji w ciągu dnia
 • Na odczucie zmęczenia zaraz po wstaniu oraz odczucie zmęczenia w ciągu dnia
 • Na odczuwanie senności w ciągu dnia
 • Na pracę nerek
 • Na ogólny spadek jakości życia
 • U dzieci: na brak koncentracji w ciągu dnia, zwężenie łuków zębowych, nieprawidłowy wzrost twarzy, problemy z kręgosłupem….

Jeśli masz problemy ze snem (chrapiesz, nie możesz spać, a może śpisz z otwartą buzią…): wymaga to odpowiedniej diagnostyki i wdrożenia leczenia. W pierwszej kolejności warto skonsultować się z lekarzem laryngologiem. Przyczyny zaburzeń snu mogą być bardzo różne i wymagają indywidualnego podejścia. 

Dodatkowo, warto skonsultować się z logopedą/trenerem oddechu w celu wdrożenia technik oddechowych, które zarówno dziecku jak i dorosłemu pomagają w ustaleniu prawidłowego toru oddychania i wytrenowania odpowiednich mięśni. Często, przy długotrwałym występowaniu zaburzeń, niezbędna jest pomoc fizjoterapeuty. 

Czy mieliście świadomość, jak istotne dla naszych organizmów jest prawidłowe oddychanie podczas snu i w ciągu dnia? 

#ortodonta #ortodoncja #logopeda #logopedia #terapiaortodontyczna #terapialogopedyczna #oddychanie #treningoddechu #wdechwydech #chrapanie #zaburzeniasnu #depresja #zdrowie #karolinarokita #karolinarokitaortodonta #drrokita #holistyczneleczenie #aparatnazęby #aparatynakładkowe #nakładkiortodontyczne #couple #couplegoals #photoshoot #monday #sesjafotograficzna #zdrowie #zdrowyoddech #laryngologia #laryngolog #sen #zdrowysen

Komentarze

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
535 888 886
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

  Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC