Lecz się u specjalisty ortodoncji

Zapraszam na konsultacje ortodontyczne dla dzieci i dorosłych w gabinecie Dentifem. Umów wizytę przez portal Znany Lekarz i rozpocznij leczenie niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi. Dla Pacjentów mieszkających w innej miejscowości/kraju istnieje możliwość zdalnego leczenia ortodontycznego!

Prostsze niż myślisz

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nazywam się Karolina Rokita

Jestem specjalistą ortodoncji. Pragnę dzielić się z Państwem doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Ortodoncja to moja pasja

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nowoczesna, cyfrowa ortodoncja

Moją pasją jest wprowadzanie do codziennej pracy nowoczesnych, cyfrowych technologii. Jednym z głównych obszarów moich zainteresowań jest leczenie z wykorzystaniem niewidocznych nakładek (alignerów), które są wygodne, dają przewidywalne wyniki leczenia i dobrze wyglądają. Aby wyniki były przewidywalne, wymaga to od lekarza wielu szkoleń, webinarów, poświęconego czasu, wyobraźni przestrzennej, wyczucia estetyki oraz ogólnego doświadczenia w leczeniu ortodontycznym. Dowiedz się więcej o moich motywacjach.

Nowoczesne, bezbolesne leczenie na wyciągnięcie ręki!

Komentarze: 0

Czy będąc w ciąży można poddać się leczeniu ortodontycznemu?

13 listopada 2023

Czy będąc w ciąży można poddać się leczeniu ortodontycznemu?

Rozpoczęcie leczenia ortodontycznego bez uprzedniego jego zaplanowania zwykle w takiej sytuacji nie jest możliwe. Aby dobrze zaplanować leczenie, poza:

  • Badaniem Pacjenta
  • Pobraniem skanów
  • Wykonaniem fotografii
  • Zleceniem badań dodatkowych u innych specjalistów

Konieczne jest wykonanie zdjęć rentgenowskich: czego należy unikać, kiedy Pacjentka jest w ciąży.

Zdarza się, że plan leczenia ortodontycznego obejmuje ekstrakcje, czyli usuwanie zębów. Zwykle przeprowadzenie zabiegu ekstrakcji również wymaga wykonania badania rentgenowskiego, dla dobrego zaplanowania i bezpiecznego przeprowadzenia zabiegu ekstrakcji przez dentystę/chirurga stomatologicznego. 

Część kobiet, będąc w ciąży, doświadcza nieprzyjemności związanych z towarzyszącymi mdłościami. Te dolegliwości utrudniają funkcjonowanie np. w aparatach nakładkowych czy sprawiają, że ciężko jest umyć zęby. Słaba higiena podczas leczenia z wykorzystaniem zarówno aparatów stałych jak i aparatów nakładkowych = duża liczba ubytków w zębach.

Jeśli dopiero planujesz rozpoczęcie leczenia ortodontycznego,a jesteś w ciąży: wstrzymaj się z wizytą konsultacyjną do rozwiązania.

Jeśli jesteś w ciąży i jednocześnie już jesteś w trakcie leczenia ortodontycznego: doskonale! Twoje zęby będą się przesuwały bardzo szybko, co związane jest z wyrzutem hormonów przez organizm podczas ciąży.

#ortodonta #ortodoncja #leczenieortodontyczne #praca #ciąża #ortodoncjawciąży #aparatnazęby #aparatynakładkowe #aparatynakladkowy #alignery #aparatortodontyczny #rentgen #karolinarokita #drrokita #karolinarokitaortodonta #zdrowezęby #orthodontist #orthodontics #ortho #lovemyjob #kochammojaprace #dentysta #stomatolog 

Komentarze

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
535 888 886
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

    Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC