Lecz się u specjalisty ortodoncji

Zapraszam na konsultacje ortodontyczne dla dzieci i dorosłych w gabinecie Dentifem. Umów wizytę przez portal Znany Lekarz i rozpocznij leczenie niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi. Dla Pacjentów mieszkających w innej miejscowości/kraju istnieje możliwość zdalnego leczenia ortodontycznego!

Prostsze niż myślisz

Nazywam się Karolina Rokita

Jestem specjalistą ortodoncji. Pragnę dzielić się z Państwem doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Ortodoncja to moja pasja

Nowoczesna, cyfrowa ortodoncja

Moją pasją jest wprowadzanie do codziennej pracy nowoczesnych, cyfrowych technologii. Jednym z głównych obszarów moich zainteresowań jest leczenie z wykorzystaniem niewidocznych nakładek (alignerów), które są wygodne, dają przewidywalne wyniki leczenia i dobrze wyglądają. Aby wyniki były przewidywalne, wymaga to od lekarza wielu szkoleń, webinarów, poświęconego czasu, wyobraźni przestrzennej, wyczucia estetyki oraz ogólnego doświadczenia w leczeniu ortodontycznym. Dowiedz się więcej o moich motywacjach.

Nowoczesne, bezbolesne leczenie na wyciągnięcie ręki!

Komentarze: 0

Czy będąc w ciąży można poddać się leczeniu ortodontycznemu?

13 listopada 2023

Czy będąc w ciąży można poddać się leczeniu ortodontycznemu?

Rozpoczęcie leczenia ortodontycznego bez uprzedniego jego zaplanowania zwykle w takiej sytuacji nie jest możliwe. Aby dobrze zaplanować leczenie, poza:

  • Badaniem Pacjenta
  • Pobraniem skanów
  • Wykonaniem fotografii
  • Zleceniem badań dodatkowych u innych specjalistów

Konieczne jest wykonanie zdjęć rentgenowskich: czego należy unikać, kiedy Pacjentka jest w ciąży.

Zdarza się, że plan leczenia ortodontycznego obejmuje ekstrakcje, czyli usuwanie zębów. Zwykle przeprowadzenie zabiegu ekstrakcji również wymaga wykonania badania rentgenowskiego, dla dobrego zaplanowania i bezpiecznego przeprowadzenia zabiegu ekstrakcji przez dentystę/chirurga stomatologicznego. 

Część kobiet, będąc w ciąży, doświadcza nieprzyjemności związanych z towarzyszącymi mdłościami. Te dolegliwości utrudniają funkcjonowanie np. w aparatach nakładkowych czy sprawiają, że ciężko jest umyć zęby. Słaba higiena podczas leczenia z wykorzystaniem zarówno aparatów stałych jak i aparatów nakładkowych = duża liczba ubytków w zębach.

Jeśli dopiero planujesz rozpoczęcie leczenia ortodontycznego,a jesteś w ciąży: wstrzymaj się z wizytą konsultacyjną do rozwiązania.

Jeśli jesteś w ciąży i jednocześnie już jesteś w trakcie leczenia ortodontycznego: doskonale! Twoje zęby będą się przesuwały bardzo szybko, co związane jest z wyrzutem hormonów przez organizm podczas ciąży.

#ortodonta #ortodoncja #leczenieortodontyczne #praca #ciąża #ortodoncjawciąży #aparatnazęby #aparatynakładkowe #aparatynakladkowy #alignery #aparatortodontyczny #rentgen #karolinarokita #drrokita #karolinarokitaortodonta #zdrowezęby #orthodontist #orthodontics #ortho #lovemyjob #kochammojaprace #dentysta #stomatolog 

Komentarze

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
535 888 886
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

    Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC