Lecz się u specjalisty ortodoncji

Zapraszam na konsultacje ortodontyczne dla dzieci i dorosłych w gabinecie Dentifem. Umów wizytę przez portal Znany Lekarz i rozpocznij leczenie niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi. Dla Pacjentów mieszkających w innej miejscowości/kraju istnieje możliwość zdalnego leczenia ortodontycznego!

Prostsze niż myślisz

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nazywam się Karolina Rokita

Jestem specjalistą ortodoncji. Pragnę dzielić się z Państwem doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Ortodoncja to moja pasja

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nowoczesna, cyfrowa ortodoncja

Moją pasją jest wprowadzanie do codziennej pracy nowoczesnych, cyfrowych technologii. Jednym z głównych obszarów moich zainteresowań jest leczenie z wykorzystaniem niewidocznych nakładek (alignerów), które są wygodne, dają przewidywalne wyniki leczenia i dobrze wyglądają. Aby wyniki były przewidywalne, wymaga to od lekarza wielu szkoleń, webinarów, poświęconego czasu, wyobraźni przestrzennej, wyczucia estetyki oraz ogólnego doświadczenia w leczeniu ortodontycznym. Dowiedz się więcej o moich motywacjach.

Nowoczesne, bezbolesne leczenie na wyciągnięcie ręki!

Komentarze: 0

Co wspólnego ma ortodoncja z fizjoterapią?

26 lutego 2022

Bardzo, bardzo dużo. Te dwie dziedziny świetnie się uzupełniają. Dzisiejszy post przygotowałam razem z Kariną Błaut, która jest fizjoterapeutą i szczególnie interesuje ją fizjoterapia stomatologiczna.

Na konsultacjach ortodontycznych spotykam coraz więcej pacjentów z dolegliwościami ze strony stawów skroniowo-żuchwowych. Często pacjenci nie są świadomi, z czego wynikają ich oporne na wszelakiego rodzaju terapie problemy.

Problemy te objawiają się na różne sposoby: pacjenci cierpią z powodu bólu głowy, bólu karku, nadmiernego napięcia mięśni żwaczy, zgrzytania zębami, zaciskania szczęk, odsłaniania się szyjek zębowych, trudności z otwieraniem jamy ustnej… Jak widzicie jest to szeroka gama problemów. Zdarza się, że pacjenci mają tak spięte mięśnie, że mam duży problem z ich prawidłowym zbadaniem.

Tutaj z pomocą przychodzi fizjoterapeuta, Karina 🙂 

Czym jest fizjoterapia stawów skroniowo-żuchwowych?

➡️Fizjoterapia stawów skroniowo żuchwowych jest ważnym wsparciem leczenia ortodontycznego i ortodontyczno-protetycznego. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu narządu żucia, leczenie może być skuteczniejsze oraz mniej bolesne.🦷

Nowoczesne leczenie ortodontyczne pozwala leczyć wady, które wcześniej klasyfikowane były jedynie jako wady operacyjne (do wspólnego leczenia przez ortodontę i chirurga szczękowo-twarzowego). Leczenie takich wad wymaga wsparcia ze strony fizjoterapeuty, tak, aby pacjent był w stanie płynnie przystosować się do nowych warunków zgryzowych.

❓Jak taka terapia fizjoterapeutyczna wygląda w praktyce?

📍Procedurę zaczynamy od kilku wizyt przygotowawczych, często idących w parze z szynoterapią (specjalna szyna może zostać zalecona przez dentystę, protetyka czy ortodontę) w celu wyeliminowania dysfunkcji skroniowo-żuchwowych mogących negatywnie wpływać na leczenie ortodontyczne. 

📍Po założeniu aparatu kontynuujemy fizjoterapię aby zminimalizować objawy wtórne takie jak bóle twarzoczaszki, bóle stawu skroniowo żuchwowego czy bóle głowy, oraz zmaksymalizować efekty leczenia. 

Takie wielospecjalistyczne podejście do problemów pacjenta zwiększa szansę na sukces leczniczy 🙂

Karina wkrótce dołączy do naszego zespołu w @dentifem, poinformujemy Was, kiedy tylko zapisy będą możliwe.

Komentarze

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
535 888 886
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

    Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC