Lecz się u specjalisty ortodoncji

Zapraszam na konsultacje ortodontyczne dla dzieci i dorosłych w gabinecie Dentifem. Umów wizytę przez portal Znany Lekarz i rozpocznij leczenie niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi. Dla Pacjentów mieszkających w innej miejscowości/kraju istnieje możliwość zdalnego leczenia ortodontycznego!

Prostsze niż myślisz

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nazywam się Karolina Rokita

Jestem specjalistą ortodoncji. Pragnę dzielić się z Państwem doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Ortodoncja to moja pasja

Ortodonta Ortodontka Kielce leczenie Ortodontyczne Aparat na zęby KAROLINA ROKITA specjalista ortodoncji

Nowoczesna, cyfrowa ortodoncja

Moją pasją jest wprowadzanie do codziennej pracy nowoczesnych, cyfrowych technologii. Jednym z głównych obszarów moich zainteresowań jest leczenie z wykorzystaniem niewidocznych nakładek (alignerów), które są wygodne, dają przewidywalne wyniki leczenia i dobrze wyglądają. Aby wyniki były przewidywalne, wymaga to od lekarza wielu szkoleń, webinarów, poświęconego czasu, wyobraźni przestrzennej, wyczucia estetyki oraz ogólnego doświadczenia w leczeniu ortodontycznym. Dowiedz się więcej o moich motywacjach.

Nowoczesne, bezbolesne leczenie na wyciągnięcie ręki!

Komentarze: 0

Co wpływa na wydłużanie się czasu leczenie ortodontycznego?

20 lutego 2020

Leczenie ortodontyczne zwykle trwa około dwóch lat. Czasami może się ono znacząco wydłużyć. Oto kilka przyczyn:

  1. Pacjent nie zgłasza się na kontrolne wizyty. Przy noszeniu stałego aparatu ortodontycznego wizyty odbywają się co 6-8 tygodni, a pod koniec leczenia nawet co 4 tygodnie. Jeżeli pacjent pojawia się na wizytach co pół roku – pomija przynajmniej 2-3 wizyty. Co za tym idzie aparat jest za rzadko aktywowany i zęby przesuwają się bardzo wolno. Przy tak dużych przerwach między wizytami jest ryzyko, że pacjent nie zauważy utraty fragmentu aparatu. Jest to problem, zęby mogą zacząć się niekontrolowanie przesuwać – mogą się bardziej pokrzywić i wtedy leczenie robi się bardziej skomplikowane.
  2. Brak dbałości o aparat. Po naklejeniu aparatu ortodontycznego powinniśmy zmienić część nawyków. Gryzienie bardzo twardych i klejących pokarmów może skutkować często odklejającymi się zamkami ortodontycznymi. Za każdym razem, kiedy doklejam odczepiony zamek muszę założyć delikatniejszy drut niż wymaga tego etap leczenia. Skutkuje to wydłużeniem się czasu leczenia.
  3. Próchnica. Najważniejszym zadaniem pacjenta, który użytkuje stały aparat ortodontyczny jest dbałość o higienę jamy ustnej. Zamki naklejone na zęby są miejscem, gdzie może odkładać się dużo resztek pokarmowych. Na niedoczyszczonych zębach najpierw pojawiają się białe, matowe plamy – odwapnienia. Jeśli higiena nie ulega poprawie, na miejscu białych plam pojawia się próchnica. Dodatkowym problemem w takiej sytuacji jest zapalenie dziąseł. Dziąsła stają się czerwone i obrzęknięte, krwawią, mogę boleć. Zawsze to podkreślam: pod naklejonym zamkiem nic się nie zepsuje, ale dookoła… W skrajnych przypadkach (na szczęście widziałam ich tylko kilka), jedyne zdrowe szkliwo jakie zostaje, to ten fragment, który był ukryty pod zamkami.
  4. Brak aktywnego uczestnictwa w leczeniu. Co to znaczy? Czasami proszę pacjentów o noszenie specjalnych elementów dodatkowych rozpinanych na noc/dzień na aparacie ortodontycznym, między górnym a dolnym łukiem. Jeżeli na danym etapie leczenia ich działanie jest potrzebne, a pacjent ich nie nosi – leczenie nie idzie do przodu. Przebieg leczenia ortodontycznego nie zależy tylko ode mnie, bardzo ważne jest zaangażowanie pacjenta w cały proces.
  5. Pacjent nie zgłasza się na wizyty kontrolne u swojego dentysty. Po założeniu aparatu ortodontycznego wizyty odbywają się mniej więcej co dwa miesiące. Czasami pacjenci zapominają, że poza tymi kontrolami, powinni co pół roku wybrać się na przegląd do swojego stomatologa. Dlaczego? Jako ortodonta skupiam się na ustawieniu zębów. Oczywiście, kiedy zauważam zmiany próchnicowe, od razu zgłaszam ten fakt pacjentowi. Niestety, często podczas krótkiej wizyty nie zauważamy ubytków, które pojawiają się na powierzchniach stycznych – czyli między zębami. Na przeglądzie stomatolog dokładnie bada każdą powierzchnię styczną i jest w stanie wykryć ubytek nawet na bardzo wczesnym etapie.

Komentarze

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
535 888 886
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

  Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC