Umów się na konsultację w gabinecie

Zapraszam na konsultacje ortodontyczne dla dzieci i dorosłych w gabinecie Dentifem. Umów wizytę przez portal Znany Lekarz i rozpocznij leczenie niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi!

Prostsze niż myślisz

Nazywam się Karolina Rokita

Jestem specjalistą ortodoncji. Pragnę dzielić się z Państwem doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Ortodoncja to moja pasja

Chętnie podzielę się wiedzą

Moi pacjenci mają wiele pytań odnośnie aparatów, pielęgnacji i sposobów leczenia. Często też muszę prostować ich błędne przekonania i informacje, które gdzieś zasłyszeli lub znaleźli w otchłaniach Internetu. Dlaczego daje mi to taką satysfakcję? Tu dowiesz się więcej na temat moich motywacji.

Wspieram Cię w walce o zdrowy uśmiech!

Nazywam się Karolina Rokita i jestem specjalistą ortodoncji.

Od zawsze wiedziałam, że moja praca związana będzie ze stomatologią. Ze względu na pracę rodziców i babci, od najmłodszych lat otaczały mnie medyczne magazyny i przeźrocza. W ortodoncji zakochałam się podczas stażu podyplomowego. Wymaga ona nie tylko dużej wiedzy, ale też wyobraźni przestrzennej. Zapisałam się na mój pierwszy ortodontyczny kurs i… już wiedziałam, że jest tylko jedna dziedzina stomatologii, którą chciałabym się zajmować.

 

Wciąż chciałam wiedzieć więcej

Niestety, zwykle komercyjne kursy nie zawierają zajęć klinicznych, nie ma na nich pacjentów. Ilość nauki, wytężonej pracy, liczba przebytych kursów i prowadzonych pacjentów – to są właśnie różnice między odbyciem jednego płatnego kursu, na którym można się nauczyć na modelu, jak nakleić zamki a programem specjalizacyjnym. Zapragnęłam uzyskać tytuł specjalisty. W międzyczasie, poszukiwałam miejsca, w którym mogłabym nauczyć się praktycznego know-how. Tym sposobem trafiłam do Zakładu Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji w Instytucie Matki i Dziecka – to był strzał w 10! Poza ortodoncją kocham dzieci, a w tym miejscu specjaliści leczą kompleksowo małych pacjentów z wadami rozwojowymi z całej Polski. Chyba nie można sobie wyobrazić bogatszego i ciekawszego miejsca na rozpoczęcie ortodontycznej przygody:) Miałam możliwość zobaczenia na żywo operacji u pacjentów i asystowania przy nich. To było bardzo cenne doświadczenie – teraz wiem, dlaczego u operowanych dzieci zgryz rozwija się w określony sposób. Po kilku miesiącach wolontariatu, okazało się, że stałam się popularna wśród małych pacjentów. To było miłe i motywujące do działania. Upewniłam się też, że idę w dobrym kierunku. 

Zaczęłam intensywnie uczyć się do Lekarskiego Egzaminu Końcowego – uzyskanie dobrego wyniku daje szansę na dostanie się na specjalizację. Jeżeli chodzi o ortodoncję, miejsc jest bardzo mało, często w danej rekrutacji dostępnych jest tylko kilka na cały kraj. Już po uzyskaniu miejsca specjalizacyjnego wciąż pracowałam w ramach wolontariatu. W pewnym momencie pracowałam w sześciu miejscach jednocześnie. Ale czego się nie robi, by nauczyć się jak najwięcej?

 

Dużo od siebie wymagam

Szkolenie specjalizacyjne z ortodoncji jest wymagające. Przyjmowanie dużej liczby pacjentów i obowiązkowe uczestnictwo w 14 kursach (co wiąże się z podróżowaniem po całym kraju) – to tylko część tego przedsięwzięcia. Do tego dochodzi popołudniowa praca w gabinecie (by nauczyć się jeszcze więcej), nauka teorii po nocach (kiedy dziecko wreszcie pójdzie spać;)) i wreszcie zdanie egzaminu specjalizacyjnego! Udało się – zostałam ortodontką.

Stale się rozwijam

Moja praca wymaga ciągłej nauki i rozwoju. Obecnie szczególnie dużo czasu poświęcam na doskonalenie swoich umiejętności w zakresie leczenia niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi. Należę do PAA (Polska Akademia Alignerowa) oraz ukończyłam prestiżowe szkolenia Mastercoip. Kolejne zagadnienie, które szczególnie mnie interesuje to TMD – zaburzenia związane ze stawami skroniowo-żuchwowymi. Jestem uczestnikiem prestiżowego kursu FACE oraz członkiem Stowarzyszenia FACE  Poland. W ciągu roku biorę udział w 7-10 szkoleniach.

Kocham swoją pracę i każdy przypadek traktuję jako wyjątkowe wyzwanie. Jestem nie tylko lekarzem, ale i artystką: staram się do każdego leczenia podejść kompleksowo, biorąc pod uwagę zarówno względy zdrowotne jak i estetyczne. W najbliższym czasie chciałabym (jeśli tylko wystarczy mi na to czasu…:) ) rozwinąć się w zakresie estetycznego odbudowywania zębów po leczeniu ortodontycznym. Obecnie, tego typu odbudowy po przeprowadzonym przeze mnie leczeniu ortodontycznym wykonuje w Dentifem moja Mama 😉

W wolnym czasie, biegam, medytuję, gram w tenisa, maluję, czytam (tak, w duuużej mierze treści te dotyczą ortodoncji) i spędzam czas z moją wspaniałą Rodziną.

Po prostu kocham to, co robię

Swoje leczenie opieram tylko na EBM (evidence based medicine) – medycynie opartej na faktach. Właśnie dlatego podchodzę do leczenia każdego pacjenta bardzo indywidualnie i nie leczę na siłę przypadków, których wyleczyć się nie da. Można powiedzieć, że miałam dużo szczęścia do ludzi. Uczyłam się od największych autorytetów w dziedzinie i jestem im ogromnie wdzięczna za przekazaną wiedzę. Teraz to ja pragnę dzielić się z Wami doświadczeniem, wiedzą i walczyć z mitami, które powstały wokół prostowania zębów. Jeśli ten temat dotyka Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, zachęcam Cię do rozgoszczenia się, czytania, oglądania i komentowania.

Logo Aparatka Białe

Cześć! Jestem Karolina i zawodowo zajmuję się prostowaniem zębów i mitów na temat aparatów, ortodoncji i stomatologii. Rozgość się – zapraszam, do czytania, oglądania, zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Karolina Rokita

41 366 00 69
791 375 371
kontakt@doktoraparatka.pl

ul. Złota 26
25-015 Kielce, Polska

Napisz do mnie

    Copyright © 2019 doktoraparatka.pl Designed by: Logo SC